Одеська область
Дорожньо-будівельна компанія “Автомагістраль-Південь” відзвітувала про завершення будівництва в Одеській області на трасі М-15 “Одеса – Рені” майданчиків для відстою вантажного транспорту. Майданчики будуються на під’їздах до річкових портів Дунаю у Ізмаїлі та Рені. Робота виконана у межах проекту “Відкритий кордон”. Точне місце їх розташування не розголошується з міркувань безпеки. Тому на мапі внизу позначений лише відтинок траси М-15 на під’їздах до зазначених портових міст, – для загального розуміння географічного їхнього положення.
Проект “Відкритий кордон” має на меті поліпшити перетин західних кордонів України вантажами та пасажирами. В межах нього проводиться багато робіт з модернізації МКПП та шляхів до них у Волинській, Львівській та Чернівецькій областях. Зокрема, та ж таки “Автомагістраль-Південь” працює на дорожніх роботах на ПП “Краковець-Корчова”, що на Львівщині. Трасою ж М-15 наразі проходить чи не головний вантажний маршрут експорту українського зерна в умовах військової блокади з боку росії торгових портів України на Чорному морі та захоплення нею азовських портів.
Оскільки в напрямку портів зараз рухається майже безперервний та нескінченний ланцюг транспорту, то край важливо було збудувати місткі майданчики, де той транспорт міг би концентруватися, не заважаючи руху інших та не пошкоджуючи у літню спеку покриття дороги. Особливо останнє має суттєве значення з огляду на те, що в цьому році, зважаючи на віськові обставини, “Укравтодор” не впроваджував звичні щорічні сезонні обмеження щодо руху вантажівок у спекотну погоду. Тобто, зараз дорогами загального користування у будь-яку погоду та при будь-якій температурі можуть рухатися машини вагою до 40 тонн.
Щоб зрозуміти краще, що нині переживає траса М-15, “Автомагістраль-Південь” наводить статистичні дані, згідно яким лише у червні 2022 року через порти Ізмаїлу та Рені відвантажили на експорт 1,5 мільони тонн продукції аграріїв, що складає приблизно 40 тисяч зерновозів, заватажених допустимою ПДР вагою вантажу. Таке навантаження є наднормовим та суттєво скорочує термін експлуатації дороги до наступного ремонту. Особливо ж дорожнє покриття страждає там, де вантажівкам доводиться стояти, або повільно рухатися з постійним прискоренням та гальмуванням. Тому новозбудовані паркінги мають хоч трохи покращити ситуацію, поки вона не нормалізується за рахунок інших заходів.
Кожний з майданчиків має площу у 2 гектари. На підготовлених площах влаштоване покриття з двох шарів ущильненої ЩПС (щебенево-піщана суміш), облаштовані водовідвідні канави. Згодом тут можна буде влаштувати асфальтобетонне покриття, але наразі, у якості тимчасової міри, достатньо і того, що вже побудоване. Новозбудовані паркінги вже прийняли на себе перші вантажівки.
Новину повідомила на своїй FB-сторінці компанія “Автомагістраль-Південь”:
Будівництво майданчиків для відстою транспорту поруч з портами Ізмаїлу та Рені завершено.
Відтепер вантажівки можуть не накопичуватись вздовж траси Одеса-Рені, а зручно та комфортно, не заважаючи проїзду транспорту, розміщуватись на паркінгу площею майже 2 гектари.Конструктив покриття майданчика складається з двох шарів ЩПС. Зараз цього цілком достатньо. В майбутньому можливе влаштування асфальтобетонного покриття.Варто зауважити, що на даний час траса М-15 Одеса-Рені піддається дійсно екстремальним, понаднормативним навантаженням. Порти Придунав’я залишаються чи не єдиним «вікном» для експорту українського зерна. У червні Ізмаїл та Рені відвантажили рекордні 1,5 млн. тонн агропродукції. Це майже 40 тисяч великогабаритних автомобілів з максимально допустимою вагою вантажу. Фактично трасою наразі рухається суцільний караван з вантажівок.Також варто враховувати, що цього літа «Укравтодор», як зазвичай, не запроваджував сезонні обмеження руху: навіть у спеку вантажний транспорт масою до 40 тонн (а на практиці і більше) може рухатись дорогами країни без обмежень. Внаслідок цього Одеса-Рені вичерпує міжремонтний інтервал в рази швидше, ніж передбачено нормативами, і вимагає дуже ретельного експлуатаційного догляду.Будівництво паркінгу поруч з Ізмаїлом – частина великої програми зі збільшення логістичного потенціалу західного кордону України. Програма включає розширення під’їзних шляхів, створення місця для відстою транспорту, облаштування супутньої інфраструктури пунктів пропуску. Зокрема, наша компанія бере участь у модернізації ПП «Краківець-Корчова» на кордоні з Польщею та деяких інших пунктів пропуску.