Житомирський район, Житомирська область

Як повідомила Служба автомобільних доріг у Житомирській області, північніше Житомира на трасі ♦ М-21 “Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський” капітально відбудовують міст через річку Тростяниця в селі Топорище Житомирського району області на 139-му кілометрі траси. Мова йде про частину дороги, яка раніше мала індекс Р-28. Про початок робіт Служба сповіщала ще у середині січня. А державні закіпувлі робіт та послуг на цей об’єкт відбулися наприкінці минулого 2022 року.

Міст біля Топорища був одним з п’яти мостових споруд, які було зруйновно на державних дорогах у Житомирській області внаслідок російської навали. Підрив цього мосту запобіг намірам просування ворожих військ в напрямку обласного центру з білорусі. Після вигнання загарбників з північної частини України біля чотирьох із зазначених мостів були влаштовані тимчасові переправи. Майже одразу після усунення підвищеної небезпеки, переправу влаштували і поблизу Топорища.

Після ухвалення рішення про капітальну відбудову мосту, мостобудівельники приступили до роботи. Споруда була повністю розібрана, оскільки її стан не давав змоги провести тут частковий ремонт. Підрядна організація, що працює на об’єкті, – АТ «Ю АР ДІ Українські дороги» (колишнє ПрАТ “Хмельницьке ШБУ №56”). Незалежний технагляд здійснюють фахівці компанії Представницво “Dohwa Engineering Co., Ltd” (Південна Корея).

Після розбирання зруйнованої споруди були влаштовані нові палі на яких забетоновані ростверки устійних опор з ригельними насадками. Також забетонували і “зуби”, в які спиратимуться забетоновані відкоси опор. Зараз триває робота з бетонування шафних стінок та підфермників. Як можна побачити з оприлюднених світлин, міст будується однопрогоновий балковий залізобетонний. І-подібні балки довжиною по 28 метрів вже виготовлені та знаходяться на будівельному майданчику.

Служба автодоріг області також нагадує, що на автомобільних дорогах, що знаходяться в її підпорядкуванні, внаслідок військової агресії російської федерації були зруйновані такі  мостові споруди:
  • Міст через річку Дубовець на автомобільній дорозі ♦ М-06 “Київ – Чоп”  – В РОБОТІ,
  • Міст через річку Ірша на автомобільній дорозі ♦ М-07 “Київ – Ковель – Ягодин” – ВІДНОВЛЕНО,
  • Міст через річку Тростяниця на автомобільній дорозі ♦ М-21 “Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський” – В РОБОТІ,
  • Міст через річку Грезля на автомобільній дорозі ♦ Р-02 “Київ – Іванків – Овруч”,
  • Міст через річку Медведка на автомобільній дорозі ♦ Р-02 “Київ – Іванків – Овруч”.

З останніх новин з Житомирщини на нашому сайті: наприкінці січня 2023 року ліквідували аварійну ямковість на двох ключових автошляхах області, на “Варшавці” капітально відбудували міст в Коростенському районі, капітально ремонтувалися мости в Житомирській та кількох інших областях, на трасі “Київ – Чоп” ремонтували проблемні ділянки.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар