Кременчуцький район, Полтавська область

За повідомленням Служби автомобільних доріг у Полтавській області, після 8-місячної перерви відновлені роботи з реконструкції автомобільного мосту через Сулу на межі Полтавської та Черкаської областей біля села Липове.

Міст на околиці Липового на дорозі національного значення Н-08 “Бориспіль – Маріуполь” – один з тих цікавих мостових об’єктів, за яким я пильно стежив у довоєнні часи. І в нашій колекції ми маємо п’ять послідовних відео-оглядів його будівництва, відзняті протягом 2021 року. Останній огляд я робив на цьому будмайданчику 26 грудня 2021 року і за неповні два місяці до початку великої війни там мало що змінилося. Тому, щоб мати уяву про те, що являє собою цей міст та що з ним хочуть зробити, ви можете просто переглянути відео.

Дивіться відео просто зараз:

Завершення робіт на мості планувалося на версень цього року. Нагадаю, що міст, згідно проектної документації, початково реконструювався у дві черги. Перші роботи тут розпочалися ще у 2018 році і одразу ж припинилися через брак коштів. Завдяки програмі “Велике Будівництво”, ремонт відновили у 2020 році. Незадовго до мого грудневого огляду 2021 року був встановлений на проектне місце новий судноплавний прогон. Він має красиву складну конструкцію у вигляді ферми-арки з двома напів-арками з їздою по верху. Він повністю металевий. Згідно з попередніми планами, цей прогон мав бути заасфальтований та ним відкритий рух. Після чого, через деякий час, мали віднайти фінансування на заміну решти прогонів. Але, восени 2021 року був проведений тендер на другу чергу робіт і її було вирішено розпочати одразу, щоб здати в експлуатацію весь міст цілком. Обидві тендери виграла компанія ТОВ “МП “МОСТОСТРОЙ”, яка успішно вела будівництво до самої війни.

Згідно оприлюдненої Полтавською обласною САД інформації, план робот у мостовиків наступний:

  • транспортування та збирання важкої будівельної техніки;
  • підготовка матеріалів та конструкцій;
  • завершення будівництва тимчасової естакади;
  • влаштування шпунтового огородження;
  • укрупнення металоконструкцій нового прогону;
  • демонтаж існуючих опор;
  • зведення нових опор;
  • встановлення нового прогону на проектне місце;
  • відновлення під’їзних шляхів.

Старий міст був зведений у 1962-му році. Він мав цікаву складну будову, про яку я докладно розповідав у своїх оглядах. Загальна довжина мостової споруди – 214 м. До початку робіт міст знаходився в аварійному стані та не відповідав сучасним стандартам по вантажопідйомності та габариту проїзду. Фури не могли на ньому розминутися і фактично міст для вантажного транспорту працював у реверсному режимі. Після реконструкції в ньому будуть повністю нова сталева прогонова будова та частково нові залізобетонні опори.

Закриття мосту для всіх видів транспорту весною минулого року суттєво ускладнило логістику в цій місцевості. Якщо глобально, то дорога Н-08 – це був найкоротший шлях від Києва через Бориспіль та Золотоношу на Кременчук. І далі – на Дніпро та Запоріжжя. Він пролягав Київською, Черкаською, Полтавською, Кіровоградською, Дніпропетровською, Запорозькою та Донецькою областями. У мирний час, після перекриття проїзду, трафік був переважно перенаправлений на трасу Н-31 “Дніпро – Решетилівка”. І частково рухався правим берегом. У часи війни, як показала практика, логістика має бути диверсифікована, щоб якомога менше залежати від “вузких місць”, де скупчується велика кількість транспорту, і які ворог може вразити ракетами. Тому було прийняте важливе рішення відновити роботи і у найкоротші строки повернути дорогу Н-08 на ділянці Кременчук – Золотоноша в експлуатацію.

Ще з нещодавніх новин з Полтавщини: протягом жовтня на Полтавщині відремонтовано багато місцевих доріг, в Пирятинському районі ремонтували ділянку траси М-03, на Решетилівщині ремонтували місцеву дорогу, “Onur” ремонтував проблемні ділянки на трасі М-03 “Київ – Полтава – Харків – Довжанський”,  зведена новина про ремонт одразу чотирьох місцевих доріг, також триває ремонт 7-ми місцевих доріг навколо Миргорода, від Лохвиці до Вирішального ремонтують дорогубіля Гребінки відремонтована дорога на Оржицю, в Гадячі відремонтовано міст.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар