Миргородський та Кременчуцький райони, Полтавська область

Давно я не розповідав вам про дорожньо-ремонтні новини з місцевих та комунальних доріг Полтавщини, але це не означає, що їх в нас не було. Навпаки, коротеньких але приємних новин за жовтень зібралася невеличка добірка. Тож, зараз маємо зведену новину, щось на кшталт скороченого звіту про роботу Агентства місцевих доріг (АМД) Полтавської області, яке в нас відповідає за організацію будівництва та ремонтів доріг, що підпорядковані місцевим обласній або міським/сільським владам.

Перед тим, як розпочати нашу добірку, хочу нагадати моїм шановним читачам про те, що Полтавщина є, в певній мірі, експериментальною областю України, де більшість териториальних доріг державного підпорядкування у 2018 році були передані на баланс місцевим органам влади і стали місцевими або комунальними, змінивши в своїх індексах літеру “Т” на “О” та “С”. Це стало результатом так званої “децентралізації”. Цікаво, що мапи Google вже протягом чотирьох років про це нічого не знають і продовжують маркувати дороги на старий штиб, через що в тих, кто цими мапами користується, можуть виникнути певні непорозуміння.

Таким чином, держава в особі “Укравтодору” та його обласних підрозділів – служб автомобільних доріг, за ремонти цих доріг більше не відповідають. Всі ж ремонтні роботи фінансуються з бюджетів Полтавської області та територіальних громад. Відповідно, громади самі визначають, де і яку дорогу коли треба відремонтувати, якщо на це є гроші. Організацією таких ремонтів і займається Агентство місцевих доріг Полтавської області, яке винаймає підрядників, розробляє або замовляє документацію, регулює всі договірні відносини та здійснює технічний нагляд за виконанням робіт. Таким чином, у АМД постійно дуже багато роботи на відміну від аналогічних установ з інших областей України.

Після цого вступу перейдемо, власне, до новин. В нашій сьогоднішній добірці маємо їх шість і знайомитися з ними ми будемо від найсвіжіших до більш давніх.

Дороги “Веприк – Бобрик – Педоричі” та “Хитці – Плішивець”

Обидві дороги знаходяться у Великобудищанській громаді Миргородського (колишній Гадяцький) району Полтавщини, розташовані на протилежних берегах річки Псел та сягають межі Сумської області. “Хитці – Плішивець” має індекс О-1702021, а “Веприк – Бобрик – Педоричі” – О-1702022. Про їхній ремонт АМД повідомила 1 листопада 2022 року. З датування світлин ми бачимо, що роботи проводилися в останні дні жовтня. На обох дорогах було виконано холодне фрезерування зношеного асфальтобетоного покриття, вирівнювання профілю дорожнього покриття сумішшю ЩПС 0-40, планування автогрейдером та влаштування вирівнюючого шару асфальтобетонної суміші.

Дорога “Білогорілка – Лука”

В селі Лука, яке належить до Лохвицької міської територіальної громади Миргородського району Полтавщини, ремонтували ділянку дороги “Білогорілка – Лука” С-171208. Тут підрядники виконали фрезерування, планування грейдером, зрізання узбічча екскаватором, підсипання промоїн та просідань щебенем, укладання асфальтобетонної суміші. Новина про це була оприлюднена 24 жовтня.

Дорога “Велика Багачка ‒ Гоголеве ‒ Зіньків”

В межах Великосорочинської територіальної громади Миргородського району Полтавщини відремонтована частина дороги “Велика Багачка ‒ Гоголеве ‒ Зіньків” (колишня Т-17-27) від села Великі Сорочинці до села Бессараби. Підрядник влаштував підсилення основи щебенем, уклав ЩПС та вирівнюючий шар із асфальтобетону, виконав планування узбіччя автогрейдером. В процесі ремонту залучалося до 14 одиниць дорожньої техніки. Новина про це була оприлюднена 20 жовтня.

Дороги “Мостовівщина – Великі Кринки – Глобине” та “Козельщина – Хорішки – Великі Кринки”

В селі Великі Кринки Глобинської міської територіальої громади Кременчуцького району Полтавщині ремонтується перехрестя доріг “Мостовівщина – Великі Кринки – Глобине” (колишня Т-17-17) та  “Козельщина – Хорішки – Великі Кринки” (О-1709122).

На кошти, виділені обласним бюджетом на запит громади Глобина в межах програми “Безпечний перехід”, вже встановлено новий зупинковий павільйон, освітлювальну опору зі світлофором та нові дорожні знаки. Далі підрядник планує заміну бортового каменю (бордюрів), облаштування пішохідних доріжок та проведення ремонту асфальто-бетонного покриття проїзної частини перехрестя, встановлення перильного огородження та нанесення горизонтальної дорожньої розмітки (“зебри”). Про це 18 жовтня повідомив заступник очільника громади Олександр Кочерга.

Дорога “Капустяни – Дяченки – Дмитрівка – Горішні Плавні”

В селі Дмитрівка Горішньоплавнівської міської територіальної громади Кременуцького району Полтавщині відремонтована ділянка дороги “Капустяни – Дяченки – Дмитрівка – Горішні Плавні” (колишня Т-17-36). На дорозі було відфрезеровано зношене асфальтобетонне покриття та влаштовано нове. Про цю новину АМД повідомило 13 жовтня.

Дорога “Хитці – Плішивець”

І знов дорога “Хитці – Плішивець” (О-1702021). Але тут маємо новину від 6 жовтня про ямковий ремонт біля села Броварки у Великобудищанській громаді Миргородського району Полтавщини. На початку місяця там робилося холодне фрезерування зношеного асфальтобетоного покриття фрезою Wirtgen 1000. До роботи було залучено 6 одиниць дорожньої техніки. Доречі, в даному дописі АМД зазначила, що Великобудищанська громада стало перебуває у п’ятірці лідерів по співфінансуванню дорожньо-ремонтних робіт.

Ще з нещодавніх новин з Полтавщини: в Пирятинському районі ремонтували ділянку траси М-03, на Решетилівщині ремонтували місцеву дорогу, “Onur” ремонтував проблемні ділянки на трасі М-03 “Київ – Полтава – Харків – Довжанський”,  зведена новина про ремонт одразу чотирьох місцевих доріг, також триває ремонт 7-ми місцевих доріг навколо Миргорода, від Лохвиці до Вирішального ремонтують дорогубіля Гребінки відремонтована дорога на Оржицю, в Гадячі відремонтовано міст.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар