Надвірнянський район, Івано-Франківська область

За повідомленням Служби автомобільних доріг у Івано-Франківській області, на трасі національного значення ♦ Н-09 “Мукачево – Львів” місцева компанія “ПБС”, в межах експлуатаційного утримання, ремонтує два мости. Першим мостом траса перетинає річку Прут. Хоча точна локація традиційно не називається, але з високою ймовірністю можна припустити, що міст знаходиться у селі Микуличин Надвірнянського району. Також поряд ремонтується ще один міст через притоку Прута на тій же трасі.

Як видно з оприлюднених Службою світлин, перший міст нещодавно асфальтувався у рамках ремонту дороги Н-09, який проводився протягом 2020-2021 років. Тому проїзну частину мосту ремонт не зачіпив. Але тут відновили тротуарні блоки, бар’єрне та перильне огородження. Також проведено розчищення підмостового русла – робота, яку на гірських річках треба проводити регулярно через те, що кожна післядощова повінь наносить з гір багато сміття, яке традиційно збирається під мостами. Зазначені роботи майже завершені

На другому мості роботи лише розпочалися. Тут передбачено відновлення прогонової будови та берегових відкрилків і розширення тротуарів.

Також САД повідомляє, що на дорозі ♦ Р-84 “Бібрка – Калуш – Бурштин” триває ремонт мосту через річку Сівка. На ньому також встановлюються нові тротуарні блоки, влаштовується перильне та бар’єрне огородження. Р-84 – це регіональна дорога, яка наприкінці осені 2021 року була створена з кількох територіальних доріг. Закрема, до її складу увійшли дороги Т-14-25, Т-14-19 та дорога Т-09-10, яку постійні глядачі мого каналу пам’ятають з огляду на добудову одного з найстарійших мостів-довгобудів Прикарпаття у селі Сівка-Войнилівська. Доречі, мапи Гуглу про цю зміну досі не знають. Про локацію цього мосту теж не повідомляється, але він, ймовірно, розташований у Калуші або поблизу цього міста.

З нещодавніх новин з Франківщини на нашому сайті: наприкінці жовтня у Калуському районі полагодили міст через ручку Лімницю, у вересні в області ремонтувалися ще чотири мости, на трасі Н-09 збудовано захисну 600-метрову підпірну стінку. У Ворохті завершують ремонт мосту через Прут, який був призупинений через велику війну. Відремонтована ділянка дороги Р-20 від Тлумача до Озерян.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар