Лебединська громада, Сумська область

Сумщина, поряд з Чернігівською та Київською областями, є найбільш постраждалим регіоном України з тих, що вдалося повністю звільнити від російських окупаційних військ. За даними “Укравтодору”, на її території було зруйновано або пошкоджено бойовими діями 10 мостів та шляхопроводів на державних дорогах. За зведеними даними Сумської ОВА, повністю зруйновано 250 км. державних доріг та 330 км. місцевих. Частково пошкоджено 483 км. державних і 350 км. місцевих доріг. Загалом внаслідок військової агресії росії зазнало втрат 20% дорожньої інфраструктури області.

Сумщина. Мапа бойових дій лютий-березень 2022. Джерело: deepstatemap.live Навіть тепер, після вигнання російських загарбників, у прикордонних громадах не припиняються ворожі обстріли з російської території. А інтернетні “військові експерти” час від часу лякають можливістю нового наступу на область. Але наразі українська розвідка пильно стежить за всіма рухами ворога, а воїни передових підрозділів ЗСУ на цьому напрямку готові дати йому гідну відсіч. Тому, за погодженням з військовими, в області відновлюють деякі автомобільні маршрути, що були перерізані під час активної фази війни.

Як можна побачити з мапи бойових дій, ворогові вдалося доволі далеко просунутися дорогами Сумської області на початку повномасштабної російської агресії та майже оточити своїми “щупальцями” Лебединщину. Хоча безпосередньо в Лебедині та на його околицях росіян не було, ситуація в перші дні війни була досить непевною. Тому українським оборонцям довелося підірвати деякі мости заради безпеки, щоб завадити ворожому наступу у глиб території громади.

24 червня 2022 року голова Сумської ОВА Дмитро Живицький повідомив про початок відновлювальних робіт на одному зі зруйнованих мостів на шляху між Сумами та Лебедином. Хоча точна локація, з міркувать безпеки, не зазначалася, можна припустити, що мова йде про міст через річку Псел на одній з територіальних доріг громади. Організацією робіт опікується “Укравтодор” через Службу автомобільних доріг у Сумській області. А фінансування в попередньому обсязі 32,5 млн.грн. вдалося “викроїти” з засобів, що виділяються на експлуатаційне утримання державних доріг. Наразі, через непроїзність цього мосту, водіям доводиться долати відстань у двічі більшу, ніж до початку війни. Відновлювальні роботи доручені сумській мостобудівельній компанії RGM Group. В Сумській ОВА очікують, що проїзд відбудованим мостом зможуть відкрити вже до кінця цього літа.

Сьогодні, 7 липня 2022 року, “Укравтодор” повідомив на своїй FB-сторінці про хід ремонтних робіт. Розібрані завали та демонтовані пошкоджені залізобетонні конструкії мосту, прогонова будова якого складалася з пустотних балкоплит. Бетонуються нові двостійкові опори замість тих, що були пошкоджені вибухом, та ригельні насадки. На вцілілій частині мосту бетонується монолітна плита проїзду та тротуарні блоки. Одночасно влаштовуються технологічні під’їзди та майданчики, з яких будуть монтувати нові прогони.

Відновлюємо дорожню інфраструктуру Сумщини

10 мостів і шляхопроводів було підірвано або пошкоджено внаслідок військової агресії росії у Сумській області. Обстріли не зупиняються, особливо страждають населені пункти поблизу кордону із державою-окупантом. Попри небезпеку, намагаємося оперативно забезпечити транспортне сполучення з територіальними громадами краю.
Так, у Лебединській громаді відновлюємо проїзд зруйнованим мостом на дорозі державного значення. Завершено роботи з демонтажу зруйнованих прогонових будов та опор.
? Наразі виконуємо влаштування монолітної плити і бетонування опор.
? Паралельно продовжуємо будівництво під’їзної дороги та монтажного майданчика.
? Проводимо влаштування тротуарів та ригелю.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар