Тернопільська область
Тиждень тому “Укравтодор” опублікував великий звіт про використання на дорогах України автоматичних систем визначення ваги та габаритів транспортних засобів у русі, за три останні роки їх впровадження. Я розбирав цей звіт у окремій статті та додав трохи корисної інформації про те, з якою метою можуть використовуватися ці системи і навіщо взагалі контролювати вагу та габарити автівок. Згідно укравтодорівського звіту, на Тернопільщині у 2021-му році будувалося чотири майданчики WIM на головних державних трасах області. До початку 2022-го три з них були готові та проходили сертифікацію.
Через повномасштабний напад росії процес дещо затягнувся. Але, в червні всі три побудовані майданчики запрацювали вже офіційно з усіма належними документами. А 14 липня Служба автомобільних доріг у Тернопільській області розповсюдила перші дані про результати їх роботи. В дописі на FB-сторінці Служби також розміщений відеосюжет “Суспільне Тернопіль“, в якому розповідається про те, як відпрацювали комплекси WIM перші 20 днів своєї роботи:
Повідомляється, що перший комплекс WIM встановлений на міжнародній трасі ♦ М-19 “Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече” поблизу Чорткова. Другий працює також на міжнародній трасі ♦ М-30 “Стрий – Ізварине” поблизу Бережан. Доречі, у минулому році мої глядачі могли бачити процес ремонту М-30 саме в тій місцині у моїх відео-оглядах. Нажаль, наразі ці випуски закриті для перегляду з міркувань безпеки. Ну, а третій WIM-майданчик працює на національній трасі ♦ Н-18 “Івано-Франківськ – Бучач – Тернопіль” біля села Комарівка.
За словами очільника Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Миколи Довгошиї, комплекси можуть автоматично вимірювати швидкість, габаритні розміри, загальну масу вантажівки, а також навантаження на кожну вісь і навіть навантаження на кожну сторону по колесах. У випадку, якщо автомобіль завантажений нерівномірно. У разі, якщо зафіксоване перевищення дозволених ПДР значень, то система відправляє узагальнені дані до Центру обробки даних. Далі вони опрацьовуються згідно порядку, визначеного законодавством, та власники автівок-порушниць отримують постанови з відповідними штрафами.
Згідно інформації Миколи Довгошиї, за 20 днів роботи в області три майданчики вже зафіксували порушень на 10 мільонів гривень. Працюють вони цілодобово та цілком автоматично. Датчики розміщені таким чином, що об’їхати їх неможливо. За цей період через них проїхало близько 10 тисяч вантажних авто масою більше 12 тонн. Приблизно у 11% з них були зафіксовані ті чи інші порушення. Згідно норм ПДР, по дорогах загального користування дозволено рухатися транспорту масою не більше 40 тонн. Штраф же за перевищення дозволеної ваги складає від 8 000 до 51 000 грн. станом на сьогодні.
Згідно звіту “Укравтодору”, на початок 2022-го року в Україні встановлений 101 WIM-комплекс. Ціна одного, в розцінках 2021-го року, становила у середньому близько 15 мільонів гривень.
Ще одна новина щодо теми ваги транспортних засобів: нещодавно “Укравтодор” повідомив, що цим літом не буде вводити сезонних обмежень на рух по державних дорогах загального користування транспортних засобів певних вагових категорій.
Новину повідомила на своїй FB-сторінці САД у Тернопільській області:
У Тернопільській області запрацювали всі 3 майданчики для зважування в русі
Найбільше покриття доріг руйнують перевантажені великогабаритні транспортні засоби. Для комплексної боротьби з цим явищем Укравтодор впровадив систему автоматичного зважування у русі транспортних засобів на державних дорогах WIM.Торік у Тернопільській області розпочали облаштування 3 майданчиків на дорогах М-30 Стрий – Ізварине, Н-18 Івано-Франківськ – Бучач – Тернопіль, М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече.Зараз усі вони пройшли сертифікацію і працюють: зважують, виявляють порушників та навіть обраховують суму потенційного штрафу, який загрожує порушнику. Служба доріг у режимі онлайн отримує цю інформацію.
Примітка: фото обкладинки публікації – ілюстративне. Взяте з відкритих джерел інтернету. Автор невідомий