Харківська область

Міжнародну трасу ♦ М-03 “Київ – Харків – Довжанський” харків’яни називають “дорогою життя”, оскільки вона з’єднує обласний центр з найближчою Полтавою та Києвом. Харків сьогодні став прифронтовим містом, яке героїчно відбиває всі зухвалі атаки російських загарбників та щоденно потерпає від ворожих ракетних та артилерійських обстрілів. Надійний зв’язок з тилом дозволяє тримати оборону та евакуювати мирне населення.

Протягом останніх трьох років на всій протяжності траси від Києва до Харкова тривають роботи по ремонту та розширенню цього автошляху до рівня першої категорії. Київська та Полтавська області вже впоралися з цією задачею. На поточний 2022-й рік “Укравтодором” було заплановано концентрацію дорожніх робіт саме у Харківській області, але війна зірвала ці амбітні плани.

Поблизу Харкова в напрямку Полтави М-03 має першу категорію на протязі 7-кілометрової ділянки до розв’яки з трасою М-29, що йде з Дніпра. Тобто, дорогою можна рухатися у протилежних відокремлених один від одного роздільною смугою напрямках, по двох смугах руху в кожному. Обмеження швідкості на дорозі першої категорії, згідно ПДР, становить 110 км./г. Проте, стан самої дороги давно вимагав капітального ремонту, якій і був запланований цьогоріч на 1,5-кілометровому відтинку від смт. Пісочин (передмістя Харкова) до с. Новий Коротич (дивіться позначення цієї ділянки на мапі внизу).

В умовах військового часу всі капітальні та середні поточні ремонти в країні були призупинені. Тому, з огляду на важливість траси та її край незадовільний експлуатаційний стан, було прийняте рішення провести терміновий ямковий ремонт з суцільним картуванням найбільш проблемних ділянок в межах експлуатаційного утримання. На замовлення Служби автомобільних доріг у Харківській області роботи наразі проводить дорожньобудівна компанія «Автомагістраль-Схід». Дорожники працюють на обох напрямках руху. Зазначена ділянка закривається асфальтобетонними суцільними картами, а ямковість ліквідують на суміжних ділянках пневмо-струменевим методом.

На цей час правий проїзд дороги вже опрацьований, а на лівому відбувається фрезерування пошкоджених шарів старого асфальтобетону. В роботах задіяно 15 одиниць дорожньої техніки та 25 працівників підрядника.

Раніше я вже розповідав про роботи з підвищення безпеки руху, які проводяться на дорогах Харківської області.

Про цю новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Харківській області:

Триває асфальтування проблемної ділянки «дороги життя» М-03 Київ-Харків-Довжанський за рахунок експлуатаційного утримання

? Цього року планувалося розпочати роботи з капітального ремонту ділянки дороги від с. Новий Коротич до смт Пісочин, але вторгнення окупантів на наші землі змусило відкласти ремонт. Наразі проводимо аварійний ремонт ділянок з найбільшою руйнацією дорожнього покриття загальною протяжністю 2 км. Цей вимушений захід забезпечить тимчасовий, але якісний проїзд.
? Так, на ділянці дороги І категорії км 466+880 – км 468+420 (н.п. Коротич) в бік м. Харкова, виконано:
? Права полоса дорожнього руху
  • фрезерування зношеного асфальтобетонного покриття – 1,5 км
  • влаштування суцільними шарами асфальтобетону – 1,5 км
  • роботи з планування та укріплення узбіч – 1,5 км
? Ліва полоса дорожнього руху
  • фрезерування зношеного асфальтобетонного покриття – 0,5 км
?‍♂️ У процесі задіяно 15 од. техніки та більше 25 дорожніх працівників. Роботи виконує підрядна організація ТОВ «Автомагістраль-Схід».
На інших ділянках зі старим дорожнім покриттям автошляху М-03 виконуються роботи з ліквідації ямковості гарячим асфальтобетоном та струменевим методом.
? Траса М-03 є надзвичайно важливою для життєдіяльності Харківщини, тож забезпечення швидкого і безпечного проїзду нею є необхідністю.
❗️ Просимо водіїв звертати увагу на попереджувальні знаки та дотримуватися правил безпеки дорожнього руху. Закликаємо усіх бути обачними, адже в області тривають бойові дії, як і підступні обстріли окупантів!

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар

%d блогерам подобається це: