Житомирська область

Не дуже часто трапляються нам зараз новини з Житомирської області. Але, це  не означає, що дорожні служби Житомирщини не працюють. Просто їхні повідомлення скупі та узагальнені: працюємо над утриманням доріг, підстригаємо траву, оновлюємо розмітку, прибираємо, ліквідуємо ямковість. Без зазначення конкретних об’єктів. Такі новини, зазвичай, розміщую у нашій групі FB. І от нарешті перша новина, гідна сайту: на “Варшавській” трасі ♦ М-07 “Київ – Ковель – Ягодин” відновлюють дорожні знаки та вказівники.

В перші дні масового вторгнення російських військ в Україну “Укравтодор” прийняв рішення про демонтаж або зафарбовування дорожних вказівників, кілометрових знаків і всього, що ворог міг використовувати для орієнтування. Хоча таке рішення виглядало неоднозначним у епоху технічного прогресу та розвитку інтернету та супутникових систем навігації, але практика показала, що воно виявилося доволі ефективним. Отже, майже всі знаки початку та кінця населених пунктів, дороговкази та багато інших інформаційних знаків у лічені дні було знято, або приведено до стану, коли на них не можна було розрізнити жодну інформацію.

Оскільки пряма військова небезпека для Житомирської області наразі минула, то для підвищення безпеки руху, за дорученням Ради оборони Житомирщини, Служба автомобільних доріг у Житомирській області відновлює дорожні знаки та вказівники на певних узгоджених ділянках доріг. Працівники групи компаній “АВТОСТРАДА”, згідно зі схемою організації дорожнього руху (ОДР), повернули на свої місця попереджувальні знаки: 5.76 «Автоматична відеофіксація порушень ПДР», 5.49 «Початок населеного пункту», 5.50 «Кінець населеного пункту», 7.2.1 «Зона дії».

Також у своєму повідомленні САД у Житомирській області закликає усіх волонтерів, хто у лютневі дні 2022 року долучився до процесу демонтажу та знає, де можуть зберігатися демонтовані знаки, що ще не передані працівникам Служби, зателефонувати за телефонами диспечерської лінії та надати таку інформацію.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Житомирській області:

Дорожні вказівники встановлюємо заради безпеки

☑️ Встановлено дорожні знаки на визначених ділянках автомобільної дороги М-07 Київ – Ковель – Ягодин. Роботи проведені за дорученням Ради оборони Житомирщини.
?‍♂️ Працівниками підрядних організацій, згідно зі схемою організації дорожнього руху, було встановлено попереджувальні дорожні знаки: 5.76 «Автоматична відеофіксація порушень ПДР», 5.49 «Початок населеного пункту», 5.50 «Кінець населеного пункту», 7.2.1 «Зона дії».
☝️ Водії, неухильно дотримуйтеся Правил дорожнього руху, будьте уважні та обережні, адже від цього залежить ваше життя та здоров’я!
? Нагадуємо, що у перші дні повномасштабного вторгнення росії, було прийняте рішення про демонтаж дорожніх вказівників. Здебільшого це стосувалось назв населених пунктів. Такий захід мав на меті дезорієнтувати ворога та не дати можливості незаконно просуватися дорогами України.
Задля збереження державних коштів звертаємось до всіх, хто долучився до демонтажних робіт та знає місцезнаходження дороговказів й ще не передав їх дорожникам – звертайтеся за телефоном: 0412-43-42-80 або 098 560 85 99.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар