Чернігівська область

Траса Н-28 на мапі. © GoogleСлужба автомобільних доріг у Чернігівській області повідомляє про ремонтні роботи з ліквідації ямковості на державній дорозі національного значення ♦ Н-28 “Чернігів – Городня – Сеньківка”. Ця дорога проходить Чернігівською областю від обласного центру у напрямку точки, де сходяться український, російський та білоруський кордони. Має протяжність 71,4 км. До кінця березня поточного року дорога і оточуюча її місцевість перебували під російською окупацією. Дорога перетинає Городнянський та Чернігівський райони.

Після звільнення Чернігівської області від російських загарбників, з дозволу військових, Чернигівська САД почала відновлювати проїзд дорогою та покращувати її стан. Це необхідно заради місцевого населення, яке потребує шляхів проїзду та постачання товарів першого вжитку.

Оскільки прикордонні населені пункти області все ще зазнають ворожих обстрілів, то точне місце проведення робіт та поточний стан дороги не розголошуються з міркувань безпеки. На дорозі є кілька зруйнованих мостів. Наразі відомо, що біля одного з них у квітні був збудований тимчасовий об’їзд. Про стан інших не повідомляється. Тепер дорожники з компанії “Автомагістраль-Південь” ліквідують аварійну ямковість. Роботи проводяться методом накладання латок гарячим асфальтобетоном з послідуючим ущильненням за допомогою катка.

Дорожня інфраструктура Чернігівщини суттєво постраждала в період активних бойових дій російсько-української війни. В області було пошкоджено 680 км. державних доріг та 25 мостів. Наразі, дорожники продовжують відновлювати та покращувати автомобільне сполучення між районами. Вже відкрито легковий проїзд між Києвом та Черніговим по трасі М-01, відремонтована траса М-02, йдуть роботи на Р-69 в напрямку Києва, по якій зараз можна проїхати вантажівкою. Ремонтуються інші регіональні та територіальні шляхи.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Чернігівській області:

Проводимо ямковий ремонт дороги Н-28 Чернігів – Городня – Сеньківка.

? Траса забезпечує життєдіяльність північних громад Чернігівської області. До кінця березня ці території перебували в окупації. А сьогодні прикордонні населені пункти щодня під ворожими обстрілами з території росії.
? З дозволу військових, у квітні було збудовано тимчасовий об’їзд біля одного зі зруйнованих мостів. Наразі ж продовжуються роботи з покращення проїзду. Все для того, аби в регіоні була стабільна гуманітарна ситуація і речі першої необхідності доставлялись до жителів громади, працював місцевий бізнес.
? Просимо водіїв звертати увагу на попереджувальні знаки та дотримуватись правил безпеки дорожнього руху у місцях проведення ремонтних робіт.
? В області триває робота з розмінування територій. Чернігівщина – одна з найбільш забруднених в Україні вибухонебезпечними предметами. На сьогодні працівники ДСНС вилучили їх майже 33 тисячі. Застерігаємо, в межах дорожнього покриття та в смугах відведення автомобільних доріг також можуть знаходитись небезпечні предмети. Закликаємо учасників дорожнього руху бути обережними на вищевказаних складових елементах автомобільних доріг. Про небезпечні знахідки обов’язково повідомляйте відповідні служби.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар