Чернігівська область

На Чернігівщині, дорожня інфраструктура якої суттєво постраждала в період активних бойових дій російсько-української війни, продовжують відновлювати та покращувати автомобільне сполучення між районами. В області було пошкоджено 680 км. державних доріг та 25 мостів. Наразі, через половину водних перешкод поблизу зруйнованих мостів вже побудовані, або споруджуються тимчасові проїзди. Над цим працюють військові мостобудівники з ДССТ МО України та цивільні дорожні компанії.

Свіжа новина стосується одного з переїздів на дорозі регіонального значення ♦Р-67 “Чернігів – Ніжин – Прилуки – Пирятин”. Точне місце його розташування не розголошується з метою безпеки. Цей автошлях поєднує обласний центр з Полтавською областю, перетинаючи дорогою такі важливі траси Чернігівщини, як М-02, Н-07, та маючи завершення на М-03 “Київ – Полтава –Харків”. Міст в цьому місці було знищено у лютому 2022 року силами ЗСУ з метою запобігання наступу російських окупаційних військ. Вже в травні рух транспорту тут було відновлено. Через річку було зроблено земляний насип з трубами-водопропускниками, а покриття влаштували з кількох шарів щебеню та ЩПС.

По мірі просування ремонтних робіт на дорогах області, в дорожників з’являється все більше “фрези” – відпрацьованого матеріалу, що одержується після фрезерування старого асфальтобетону. Я вже розповідав про те, як цей матеріал почали широко застосовувати саме у Чернігівській області у якості тимчасового твердого покриття не лише при ремонті місцевих доріг (це припускалося раніше), але й на дорогах державної власності. При додаванні бітуму та деяких технологічних домішків, отримане покриття можна умовно назвати асфальтобетоном. Саме таке покриття було щойно вкладене підрядником на згаданому тимчасовому переїзді. Так само, за повідомленням Чернігівської САД, зробили і ще на кількох об’їздах на трасах ♦ Р-69 та ♦ Н-27 у Чернігівському районі.

Також днями було відкрито пряме автомобільне сполучення між Києвом та Черніговим по трасі М-01.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Чернігівськії області:

Влаштували тверде покриття на ще одному тимчасовому об’їзді біля зруйнованого мосту.

Цього разу це штучна споруда на автомобільній дорозі Р-67 Чернігів – Ніжин – Прилуки – Пирятин. Використали матеріали від фрезерування, які отримали в ході проведення аварійних робіт на покритті автомобільних доріг.
? Зруйнований міст був у лютому, для стримання наступу окупаційних військ на Ніжин. Тимчасовий об’їзд побудували у травні. Для пропуску води були встановлені труби, зроблений земляний насип тимчасового об’їзду, зверху укладене щебеневе покриття. У липні, отримавши дорожньо-будівельний матеріал від фрезерування, влаштували тверде покриття.
?‍♂️ Таким способом, використовуючи зворотні матеріали від ремонтних робіт, вже зробили тверде покриття на тимчасових об’їздах на дорогах Р-69 та Н-27 у Чернігівському районі.
?Нагадаємо, через бойові дії на території Чернігівської області були пошкоджені 680 км державних доріг та 25 мостів. Після деокупації дорожнє господарство, з дозволу військових, поступово відновлює автомобільні сполучення. Біля половини зруйнованих мостів вже відновили рух транспорту.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар