Чернігівська область

Траса Р-69 на мапі. © GoogleСлужба автомобільних доріг у Чернігівській області відзвітувала про фінальний етап аварійного ремонту траси ♦ Р-69 “Київ – Вишгород – Десна – Чернігів”, яка зазнала суттєвих пошкоджень у наслідок бойових дій під час наступу російських загарбників на Сіверщину. А потім перетворилася на важливий альтернативний шлях сполучення між Києвом та Черніговим, коли проїзд трасою М-01 був неможливим. Навіть зараз, коли М-01 вже відкрита для руху легкового транспорту вагою до 10 тонн, дорога Р-69 залишається основною для пересування вантажного транспорту.

Ремонтні роботи з асфальтобетоном на дорозі майже завершені. Наразі дорожники компанії “Автомагістраль-Південь” роблять відсипання та укріплення узбіч уздовж відремонтованих ділянок.

Хоча замовник, Чернігівська САД, утримується від оприлюднення назв компаній, що виконують роботи в області, щоб не бути звинуваченою у рекламуванні приватних фірм, я можу припустити, що ремонтом проїжджої частини дороги на окремих ділянках також займалися співробітники “Автомагістралі-Південь”. Також відомо, що певні ділянки опрацьовували дорожники ще однієї добре відомої нам компанії, що займає лідуючі позиції на дорожньому ринку України, а тепер активно залучається до відновлювальних робіт – групи “АВТОСТРАДА”. Автострадівці напередодні повідомили, що свої задачі на цій трасі вони виконали повністю.

Траса Р-69 мала зношене дорожнє покриття, яке до того ще й постраждало від обстрілів та переміщення важкої гусеничної військової техніки. Ділянка від Киїнки включно до Слабина певний час перебувала на окупованій росіянами території. Ремонт Р-69 Службою був запланований на поточний 2022-й рік, але війна скоригувала плани дорожників. Тепер довелося терміново проводити ямковий ремонт.

Ділянки, що мали значні ушкодження, ремонтувалися влаштуванням суцільних асфальтобетонних карт, а окремі ями та вибоїни ремонтувалися пневмо-струменевим методом із застосуванням спеціальних дорожніх машин, що обладнані пневмо-гідравлічними пушками. Великі поодинокі ями закривалися гарячим асфальтобетоном.

Дорожня інфраструктура Чернігівщини суттєво постраждала в період активних бойових дій російсько-української війни. В області було пошкоджено 680 км. державних доріг та 25 мостів. Наразі, дорожники продовжують відновлювати та покращувати автомобільне сполучення між районами.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Чернігівській області:

Проводимо підсипання узбіччя вздовж відремонтованих ділянок дороги Р-69 Київ – Вишгород – Десна – Чернігів. Роботи з асфальтобетоном тут практично завершені.

Слідкуємо за станом дороги надалі, адже цей шлях продовжує приймати на себе значний потік вантажного транспорту.
? Нагадаємо, для покрашення гуманітарної ситуації в області та доставки життєво необхідних вантажів з квітня проводяться роботи з покращення проїзду по альтернативному маршруту від Чернігова до Києва. Він пролягає дорогами регіонального та територіального значення зі старим зруйнованим покриттям, яке так і не встигли повноцінно відремонтувати у 2022 році через повномасштабне вторгнення російських військ.
? Натомість – аварійний ремонт. Працювали пневмо-струменеві машини для ліквідації дрібних пошкоджень, проводився ямковий ремонт окремих вибоїн. На найгірших – влаштування суцільних шарів асфальтобетону.
? Просимо водіїв бути обачними у місцях проведення дорожніх робіт. Звертати увагу на попереджувальні знаки та дотримуватись правил безпеки дорожнього руху.
? Наразі в області триває робота з розмінування територій. Від початку бойових дій на території Чернігівської області надзвичайники вилучили понад 31 тисячу вибухонебезпечних предметів. Застерігаємо, в межах дорожнього покриття та в смугах відведення автомобільних доріг також можуть знаходитись вибухонебезпечні предмети. Закликаємо всіх учасників дорожнього руху бути особливо обережними на вищевказаних складових елементах автомобільних доріг. Про небезпечні знахідки обов’язково повідомляйте відповідні служби.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар