Гостомель, Бучанський район, Київська область

Як повідомив у своєму дописі перший заступник очільника “Укравтодору” Андрій Івко, 20 жовтня 2022 року поряд зі зруйнованим мостом через Ірпінь на міжнародній трасі ♦ М-07 “Київ – Ковель – Ягодин” буде відкрито дублюючу тимчасову переправу.

Міст на околицях Гостомелю був частково зруйнований в перші дні повномасштабного вторгнення російських терористичних військ в Україну в лютому 2022 року. Це завадило загарбникам швидко перетнути річку та дістатися Києва з напрямку Бучі та Здвижовки. Після деокупації області розпочалося термінове налагодження переправ через річки. З 24-х зруйнованих мостів в короткі терміни дорожникам та мостовикам вдалося відновити рух на 20: переважно робилися бутові насипи на місці зруйнованих прогонів, десь – тимчасові мости, а в окремих випадках – налаштовувалися військові понтонні переправи.

Міст через Ірпінь перебував у напівзруйнованому аварійному стані, але дозволяв проїзд по одній смузі. Як це відбувалося я показав у своєму квітневому огляді. Завдяки цьому вдалося зосередити сили військових мостовиків та дорожників на спорудженні тимчасового мосту поряд, не витрачаючи їх на влаштування бутового переїзду. Міст був відкритий вже 29 квітня, а на його спорудження витратили два тижні. Працювали мостовики з ДССТ МО України та цивільні дорожники, що забезпечували влаштування під’їзних шляхів. В роботі була помічена техніка компанії ТОВ “Автомагістраль-Південь” та ПП “Автомагістраль”.

Оскільки М-07 є досить жвавою трасою, що сполучає Київщину з Волинню і далі прямує до Польщі, а спорудження нового мосту відбувається повільно через складнощі з проектуванням та грунтами, було вирішено зробити ще одну дублюючу тимчасову переправу, яка розвантажить це місце від транспорту. Над нею також працюють дорожники з компанії ПП “Автомагістраль”. Відкрити її планується вже найближчими днями – 20 жовтня.

Поряд, як вже зазначалося, триває спорудження капітального нового мосту. Його будує 112-й мостобудівельний загін. Про кінцеві терміни будівництва наразі не повідомляється.

З нещодавніх новин с Київської області на нашому сайті: Міністерством культури України на громадське обговорення винесений проект створення меморіалу “Відкритий перелом” на околиці Ірпеня. На Київщині капітально відбудовується кілька мостів.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар