Чернігівська область

Траса Р-69 на мапі. © GoogleСлужба автомобільних доріг у Чернігівській області відзвітувала про завершення невдовзі аварійного ремонту на трасі ♦ Р-69 “Київ – Вишгород – Десна – Чернігів”. Наразі, це найкоротша пряма траса від Чернігова до Києва, якою дозволений рух вантажного транспорту вагою більше 10 тонн. Рух трасою М-01 був відновлений на початку липня, але вантажопідйомність тимчасових переїздів через річки на ньому дозволяє рухатися ним виключно легковикам.

Дорога Р-69 зазнала пошкоджень під час наступу російських окупантів на Сіверщину. Два мости на ній теж були зруйновані. Першим чином, після вигнання росіян з Чернігівщини, силами військових мостовиків з ДССТ МО України були збудовані тимчасові об’їзди поряд з ними. Після цього, на замовлення Чернігівської обласної САД, на дорозі проводився ямковий ремонт, найбільш пошкоджені ділянки переасфальтували суцільними картами. Остання новина з цієї траси стосувалася відновлення узбіч уздовж вже відремонтованих ділянок.

До роботи з ремонту дороги залучалися компанії “Автомагістраль-Південь” та ГК “АВТОСТРАДА”.

Наразі, всі першочергові ремонтні роботи на Р-69 на території Чернігівської області завершені. Триває нанесення вісьової дорожньої розмітки, як важливого чинника безпеки руху, особливо у нічний час. Після цього будуть помічені пішохідні переходи.

Дорожня інфраструктура Чернігівщини суттєво постраждала в період активних бойових дій російсько-української війни. В області було пошкоджено 680 км. державних доріг та 25 мостів. Дорожники продовжують покращувати автомобільне сполучення між районами області.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Чернігівській області:

Наносимо розмітку на дорозі Р-69 Київ – Вишгород – Десна – Чернігів.

? Спочатку тут були збудовані два тимчасових об’їзди біля зруйнованих мостів.
? Далі проведені роботи з аварійного ремонту покриття:
– ямковий ремонт окремих вибоїн;
– ліквідація неглибоких пошкоджень пневмо-струменевим методом;
– окремі аварійні ділянки закрили суцільним шаром за допомогою асфальтоукладача.
? Нині наносимо горизонтальні розмітку для розділення смуг руху. Далі зробимо фарбування пішохідних переходів.
? Нагадаємо, для покрашення гуманітарної ситуації в області та доставки життєво необхідних вантажів з квітня проводяться роботи з покращення проїзду по альтернативному маршруту від Чернігова до Києва. Він пролягає дорогами регіонального та територіального значення зі старим зруйнованим покриттям, яке так і не встигли повноцінно відремонтувати у 2022 році через повномасштабне вторгнення російських військ. Після деокупації області проводиться аварійний ремонт.
? Просимо водіїв бути обачними у місцях проведення дорожніх робіт. Звертати увагу на попереджувальні знаки та дотримуватись правил безпеки дорожнього руху.
? Наразі в області триває робота з розмінування територій. Від початку бойових дій на території Чернігівської області рятувальники вилучили майже 35 тисяч вибухонебезпечних предметів. Застерігаємо, в межах дорожнього покриття та в смугах відведення автомобільних доріг також можуть знаходитись вибухонебезпечні предмети. Закликаємо всіх учасників дорожнього руху бути особливо обережними на вищевказаних складових елементах автомобільних доріг. Про небезпечні знахідки обов’язково повідомляйте відповідні служби.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар