Ковельський, Турійський, Володимирський та Луцький райони, Волинська область

І знов у нас з вами зведена новина. На цей раз з Волині. На трьох ділянках траси ♦ Р-15 “Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква” поновлюють дорожню розмітку, а на автодорозі ♦ Н-17 “Львів – Радехів – Луцьк” герметизують тріщини.

Нещодавно в нас вже була новина про розміточні роботи на Р-15, але без зазначення ділянки. На цей раз замовник робіт, Служба автомобільних доріг у Волинській області, дала перелік одразу трьох ділянок, де йде робочий процес. Та назвала виконавців: ПрАТ «Ковельське ШБУ № 63» та ТОВ «ТБД». Як бачимо, мова йде про інші ділянки, на яких працюють інші фірми. А саме: від Ковеля до смт. Турійськ і від Турійська до с.Верба. На цих ділянках минулого року, в межах програми “Велике Будівництво”, був розпочатий ремонт та на 15-ти кілометрах вкладений вирівнюючий шар асфальтобетону. Нажаль, завершити ремонт цього року не вдалося через війну проти російських загарбників. Заради безпеки руху на ділянках наноситься вісьова горизонтальна розмітка.

Ще одна ділянка розташована в межах міста Нововолинська. Тут оновлюються пішохідні переходи.

Для тих, кому цікаво, ще у грудні 2020 року їздив дорогою Р-15 та показував, що і де тоді було відремонтовано і що планувалося ремонтувати.

На національній трасі Н-17, що сполучає Львів з Луцьком, дорожники ліквідують поздовжні тріщини в асфальтобетонному покритті. Працівники ТОВ «Експодор» герметизують їх гарячою бітумною мастикою, щоб запобігти проникненню води та подальшому руйнуванню дорожнього полотна. Робота проводиться на ділянці від Терешківців до Гіркої Полонки.

Раніше така сама робота була поведена на трасах М-19 “Доманове (на м.Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на м.Бухарест)” між населеними пунктами Прилуцьке та Липини, та Н-22 “Устилуг – Луцьк – Рівне” від Луцька до межі з Рівненщиною. Там працював ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс». Ці роботи були вимушеними. Адже раніше на поточний 2022-й рік були заплановані середні поточні ремонти цих ділянок доріг. Але, через війну, дороги довелося ладнати, як то кажуть, “по-бідному”. Також аналогічні роботи велися і на інших дорогах області. Всього ж за сезон на Волині було загерметизовано 43 828 погонних метрів поздовжніх тріщин.

З нещодавніх новин з Волині на нашому сайті: в Камінь-Каширському районі САД ремонтує територіальну дорогу разом з громадою, в Ковелі заасфальтували проблемні ділянки “Варшавської” траси М-07, відремонтоване дорожнє покриття двох мостів на тій же трасі на польському кордоні, ремонтувалися територіальні дороги Т-03-05 та Т-03-09.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Волинській області:

Між Ковелем та Вербою нова дорожня розмітка

? На автомобільній дорозі зі статусом регіональної Р-15 Ковель – Володимир – Червоноград – Жовква проведено роботи з нанесення горизонтальної дорожньої розмітки на ділянці сполученням м.Ковель – с.Верба.
☝️ Нагадаємо, що наприкінці минулого року на автошляху Р-15 стартував ремонт на двох об’єктах, загальною протяжністю понад 17 км на ділянці, що пролягає від міста Ковеля до селища Турійськ, торік вдалось відновити у вирівнюючому шарі понад 15 км дороги. Завершення робіт з влаштування першого шару асфальту, а також фінішне асфальтування планували провести цьогоріч. У планах поточного року було й відновлення сусідньої ділянки від смт.Турійськ до с.Верба. На жаль, у зв’язку зі збройною агресією росії усі ремонти довелось поставити на паузу.
? Аби цей відтинок шляху був безпечним для водіїв та пішоходів на замовлення Служби автомобільних доріг у Волинській області проведено роботи з нанесення та поновлення розмітки по осі проїзної частини та на пішохідних переходах.
? Дорожню розмітку на пішохідних переходах поновлено на автошляху Р-15 і в межах міста Нововолинська.
?‍♂️? Роботи виконували підрядні підприємства ПрАТ «Ковельське ШБУ № 63» та ТОВ «ТБД».
Працюємо далі.
І ще одна новина від неї ж:

Запобігаємо руйнуванню дорожнього покриття на волинських автошляхах

При експлуатації автошляхів на дорожньому покритті утворюються поздовжні та поперечні тріщини. Вода, яка просочується через такі деформації, призводить до подальшого руйнування дороги.
? Аби запобігти цьому і продовжити термін служби дорожнього покриття проводимо роботи з заливки тріщин. На сьогодні їх ліквідовано 43 828 погонних метрів.
?‍♂️ Зокрема, працівники підрядного підприємства ТОВ “Експодор” загерметизували поздовжні тріщини на відтинку Терешківці – Гірка Полонка автошляху Н-17 Львів – Радехів – Луцьк.
?‍♂️ Підрядником ТзОВ «Луцькавтодор такі роботи виконано ще на двох автодорогах державного значення:
? М-19 Доманове (на м.Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на м.Бухарест) між населеними пунктами Прилуцьке та Липини;
? Н-22 Устилуг – Луцьк – Рівне на ділянці Луцьк – межа з Рівненською областю.
? На цих відтинках автошляхів М-19 та Н-22 цьогоріч планували розпочати дорожньо-ремонтні роботи капітального характеру, та плани змінила війна. Оскільки на зношеному дорожньому покритті неминуче подальше утворення різного роду деформацій, завдання дорожників вчасно виявляти та усувати їх, проте, наразі лише в рамках робіт з експлуатаційного утримання доріг.
?? Буде перемога – будуть і ремонти!

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар