Камінь-Каширський район, Волинська область

Траса Т-03-08 на мапі. © GoogleНа Волині триває ремонт територіальної дороги ♦ Т-03-08 “Любомль – Дубечне – Здомишель – Ратне – Камінь-Каширський – Любешів – Р-14” на ділянці Ратне – Камінь-Каширський у Камінь-Каширському районі. Траса Т-03-08 має протяжність 147 кілометрів. Довжина ремонтної ділянки – близько 15 км. і пролягає вона населеними пунктами Видричі, Бузаки та Раків Ліс. Працює тут франківська компанія “ПБС” – одразу трьома ремонтними бригадами.

Роботи на ділянці дорожники розпочали в перші дні серпня. Зпочатку тривали підготовчі роботи, впродовж яких у зонах руйнування дорожнього покриття відфрезерували та очистили місця під латки. Вчора співробітники “ПБС” приступили до наступного етапу – вкладання гарячої асфальтобетонної суміші. За зміну її вкладено 80 тонн.

Цей ремонт примітний тим, що в його фінансуванні бере участь Камінь-Каширська міська об’єднана територіальна громада. Справа в тому, що майже половина протяжності ділянки – це дорога в межах населених пунктів громади. В подібних випадках дозволяється залучати громади до спільного фінансування ремонтів таких ділянок. Адже, дорога знаходиться в поганому стані, але вона край важлива для мешканців громади.

Планувався її середній поточний ремонт, але йому завадила війна. Як моїм читачам вже відомо, середні поточні та капітальні ремонти в державі зараз не фінансуються. Кошти виділяються лише на експлуатаційне утримання доріг. При тому, коштів тих замало і в першу чергу вони витрачаються на приведення до ладу найнавантаженіших доріг. Якби громада не долучилася та не виділила на ремонтні роботи майже половину необхідної суми в розмірі 500 тис. грн., то роботи провести було б неможливо.

В своїх публікаціях я неодноразово розглядав тему спільної участі в дорожних та мостових ремонтах державного, обласних та громадських бюджетів. Тож, заради уникнення плутанини, зазначу, що в даному випадку мова не йде про комунальні ділянки державної дороги в межах населених пунктів. Як було в тих випадках, про які я давав раніше новини. Хоча, на перший погляд, можна подумати, что ситуації аналогічні, але на цей раз я спеціально уточнив це питання в Волинській обласній САД. Отже, маємо новий для себе (хто раніше того не знав) цікавий кейс плідної співпраці держави та громад.

З нещодавніх новин з Волині на нашому сайті: в Ковелі заасфальтували проблемні ділянки “Варшавської” траси М-07, відремонтоване дорожнє покриття двох мостів на тій же трасі на польському кордоні, ремонтувалися територіальні дороги Т-03-05 та Т-03-09.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Волинській області:

Лагодимо дорогу, що сполучає населені пункти Ратне і Камінь-Каширський

?? Забезпечуємо безпечний проїзд на відтинку Ратне – Камінь-Каширський територіального автошляху Т-03-08 Любомль – Дубечне – Здомишель – Ратне – Камінь-Каширський – Любешів – /Р-14/.
? Роботи з ліквідації вибоїн дорожники розпочали у перші дні серпня. На понад 14-кілометровій ділянці, що пролягає населеними пунктами Видричі, Бузаки та Раків Ліс, дорожники спершу провели підготовчі роботи – у зонах руйнування дорожнього покриття нарізали та очистили карти ремонту.
↘️ Сьогодні приступили до наступного етапу аварійного ремонту – укладання і ущільнення гарячої асфальтобетонної суміші. Упродовж дня заплановано укласти 80 т такого матеріалу.
?‍♂️ Працює три ремонтні бригади субпідрядного підприємства ТОВ «ПБС».
? Виконання робіт з ліквідації вибоїн стало можливим завдяки фінансовій допомозі Камінь-Каширської територіальної громади, населеними пунктами якої пролягає ця проблемна ділянка дороги Т-03-08.
? Розуміючи важливість цього автошляху для місцевих жителів, на проведення аварійно-відновлювальних робіт з місцевого бюджету виділено майже половину необхідної суми – 500 тис. грн.
?? Дякуємо за співпрацю, Камінь-Каширська міська об’єднана територіальна громада!

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар