Ковельський район, Волинська область

Відсьогодні відкрито для руху автотранспорту 3-кілометровий новозбудований лівий проїзд по трасі М-07 (“Варшавка”) “Київ – Ковель – Ягодин (на м. Люблін)” в Ковельському районі Волині між селами Довгоноси та Старі Кошари. По новій дорозі буде здійснюватися рух від державного кордону в напрямку Києва.

Міжнародна державна траса М-07, яку в народі звуть “Варшавською”, на більшій частині своєї протяжності належить до другої категорії. Тобто має дві полоси руху, – по одній для кожного напрямку та не має роздільної смуги для відокремлення протилежних потоків. Гранична дозволена швидкість при русі по таким дорогам – 90 км./г. Це дуже затруднює  логістику, зважаючи на вантажний та пасажирський трафік між столицею та польським кордоном, що зростає рік від року.

В рамках національної програми “Велике Будівництво” у 2021 році дорогу поступово почали розширювати. З радянських часів, коли планувалася мережа головних доріг колишнього СРСР, в Україні на більшості ключових напрямків (нинішні траси з індексами М та Н) були закладені коридори під будівництво доріг першої категорії. Тому організаційно така задача не є важкою в реалізації. Зазвичай, складнощі виникають лише там, де дорога проходить населеними пунктами.

Для даної реконструкції був обраний 3-кілометровий відтинок між населеними пунктами Довгоноси та Старі Кошари поблизу Ковеля. Обидва села лежать осторонь від дороги, тому будівництву нічого не заважало.

Протягом минулого року підрядна організація ТзОВ “Луцькавтодор-Сервіс” виконала більшість необхідних робіт. Зокрема, було відсипано дорожній насип для нового проїзду, влаштовано тришарову основу дорожього одягу з використанням сучаних технологій для доріг першої категорії (з застосуванням ЩПС, пісного бетону та гео-тканини) та вкладено три шари асфальтобетонного покриття, включно з фінальним шаром ЩМА. Також було повністю відновлено існуючий проїзд в тому самому конструктиві. Стару дорогу розширили до 10,5 м. (ширина одного проїзду, включно з узбіччам). Таким чином, на даній ділянці отримали дорогу першої категорії з кількістю смуг руху 4 (по дві для кожного напрямку), роздільною смугою та  обмеженням швидкості 110 км./г., згідно ПДР.

З початком сезону дорожніх робіт 2022 року планувалося виконати остаточні роботи по нанесенню дорожньої розмітки, встановленню дорожніх знаків та засобів безпеки. Але, через напад росії на Україну наприкінці лютого цього року, всі капітальні будівництва в країні були призупинені. Наразі “Укравтодор” прийняв рішення, згідно якого для нових транспортних об’єктів, якщо вони перебували у завершувальній стадії будівництва та зазначені об’єкти є важливими у нових умовах війни, – то вони будуть добудовуватися. Вісь “Київ-Польща” наразі зараз є надважливою для постачання гуманітарних вантажів та евакуації  цивільних мешканців із зон бойових дій. Завдяки цьому були віднайдені можливості завершити це будівництво і сьогодні по новій дорозі вже мчать машини.

Про цю новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Волинській області:

Відкрито для руху транспорту новозбудований лівий проїзд «варшавки»

Сьогодні відбулись зміни в організації дорожнього руху ділянкою автошляху М-07 Київ – Ковель – Ягодин (на м. Люблін) між селами Довгоноси та Старі Кошари Ковельського району.
☝️ Відтепер транспортні засоби, що прямують зі Сторони ПП «Ягодин», будуть проїздити цей відтинок «варшавки» по збудованому минулоріч лівому проїзду з двома смугами руху в цьому напрямку.
✅ Нагадаємо, що у 2021 році у рамках реконструкції на замовлення Служби автомобільних доріг у Волинській області було проведено роботи з підвищення до першої категорії цієї 3-кілометрової ділянки міжнародного автошляху М-07. Зокрема, прокладали новий проїзд – провели підготовчі роботи, звели земляне полотно, влаштували тришарову основу та три шари асфальту. Торік відновили і існуючий проїзд. Стару дорогу поширили з 9-ти до 10,5 м метрів та вкрили трьома шарами асфальту, нанесли тимчасову дорожню розмітку.
? Цьогоріч на цій ділянці автошляху провели роботи з організації дорожнього руху – встановили дорожні знаки та нанесли дорожню розмітку.
?‍♂️ Підрядник – ТзОВ “Луцькавтодор-Сервіс”.
За теперішніх реалій не можна переоцінити важливість цього міжнародного автошляху як для Волинської області, так і для країни в цілому. Тому прикладаємо максимум зусиль задля забезпечення безпечних умов руху та підвищення пропускної спроможності цієї транспортної артерії.
Закликаємо водіїв бути обачними та уважно стежити за дорожніми знаками!

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар