Київ

Вулиця Шовковична, Київ © Google5 серпня 2022 року Офіційний портал Києва повідомив про ремонтні роботи на проїжджій частині та хідниках однієї з найкрутіших вулиць Києва – Шовковичній. Согодні я навідався туди, щоб дати вам більш повние уявлення про цей ремонт.

 

Як виявилося, на Шовковичній не проводиться такого масштабного ремонту бруківки, як щойно завершився на Володимирському узвозі та тепер триває на Подільському. Справа в тому, що на обох вищеназваних вулицях  раніше була вкладена більш-менш стандартизована та однотипна гранітна бруківка правильної форми. Достатньо було її демонтувати, відчистити від старого розчину та гарцьовки, відсортувати на вкласти наново.

На Шовковичній же бруківка більше нагадує “вінегрет”. Вона там вкладалася та лагодилася в різні часи, має різний розмір, більша її частина нестандартної форми, що можна добре побачити з моїх сьогодніших світлин. В деяких місцях присутні “латки” з бетону та асфальту. Не занурювався в історію ремонтів цієї вулиці, але зовнішній вигляд її проїжджої частини наштовхує на думку, що вона капітально ніколи не ремонтувалася.

З вищезазначеного можна зробити висновок, що на Шовковичній немає сенсу переукладати всю бруківку. Її треба просто цілком міняти на нову. А це – зовсім інші капіталовкладення, на які місто, за військових часів, не готове. Як кажуть зараз: “не на часі”. Але, стан проїжджої частини та тротуарів тут дуже поганий. Навіть світлини не в повній мірі можуть це передати. Тому було прийняте рішення робити місцеві ремонти на найгірших ділянках. Зокрема, перевстановлюють зливові ґратки та каналізаційні люки, ліквідують западини та спучини.

Комунальна корпорація “Київавтодор”, що є замовником цього ремонту, виконує його силами працівників Печерського районного ШЕУ. Роботи наразі тривають на відтинку від вулиці Дарвіна до Басейної. Це приблизно половина найкрутішої ділянки Шовковичної. Запланована площа ремонту малими “шматочками” складає 240 м2. З них вже опрацьована половина. Також заасфальтовані наново хідники, що тут являють собою похилі ділянки між великою кількістю сходів. Ця роботи вже зроблена на 246-ти м2 і, за даними “Київавтодору”, – завершена. Роботи виконуються без перекриття дорожнього руху.

Зараз у Києві також аварійно ремонтується Дегтярівський шляхопровід, капітально ремонтується вул.Ентузіастів на Русанівці, щойно завершили фінальне асфальтування у межах капітального ремонту вул.Івана Франка.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар