Рахівський район, Закарпатська область

На початку листопада 2022 року я розповідав вам про початок робіт з аварійного ремонту нижньої підпірної стінки в селі Ділове, на 149-му кілометрі національної траси ♦ Н-09 “Мукачево – Рахів – Івано-Франківськ – Львів”, яка сполучає Закарпаття з Прикарпаттям та Львівщиною. Оскільки об’єкт доволі великий та складний, то роботи тут тривають і досі. Ми ж стежимо за перебігом робіт за черговим повідомленням “Укравтодору”.

Отже, річка Тиса, що на цій ділянці протікає просто під дорогою, в першій половині осені підмила 188-метрову габіонну підпірну стінку. Через це, а також через перезволоження грунту за габіонами, стіна почала руйнуватися, що потягнуло за собою небезпеку зсуву у річку важливої автодороги. Тому було ухвалено рішення терміново розпочати берегоукріплювальні аварійно-ремонтні роботи. Весь листопад та початок грудня тут працюють фахівці з франківської компанії “ПБС”.

Як я вже повідомляв вам, проект ремонту передбачає влаштування монолітного залізобетонного фундаменту під стіною з заглибленням 2-3 метри під рівень дна ріки. Саму стінку на протязі 163 метрів укріплюють спеціальними бандажами. Також додатково зводиться 25 метрів нової залізобетонної стіни. А проблему зволоженного грунту вирішать додатковими дренажами.

Що зроблено підрядником з початку ремонту і до цього дня:

  • на глибину 3 метрів забетонували секції фунтаменту низової підпірної стіни із монолітного бетону, влаштували гідроізоляцію та засипали пазухи підпірної стінки на протязі 25 метрів;
  • виконано бетонування низової підпірної стіни із монолітного залізобетону на 25 метрах;
  • зробили опалубку, виконали армування та бетонування прижимного бандажу до підпірної стінки з габіонів на 130 метрах із 163 запланованих.

Як проводяться подібні роботи я знімал влітку 2020 року після чергової повені на цій же дорозі, але на іншому об’єкті. Якщо цікаво, то подивитися можна тут.

З нещодавніх новин з Закарпаття на нашому сайті: ремонтують дорогу Т-07-19 на межі Хустського та Берегівського районів, біля Сваляви дорожники роблять підпірну захисну стінку на місцевій дорозі, у Перечині відновлені ремонтні роботи на мості через річку Уж, дорожники ремонтують дорогу біля Берегова, триває ремонт об’їздної Мукачева, після ремонту відкритий для руху Вилоцький міст.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар