Берегівський район, Закарпатська область

За кількома повідомленнями протягом останніх днів від Служби автомобільних доріг у Закарпатській області, на міжнародній трасі ♦ М-26 “Вилок – Неветленфолу – КПП «Дяково»” розпочато та активно просувається ремонт 280-метрового автомобільного мосту через річку Тиса.

Основні роботи розпочалися зранку 18 жовтня, коли міст був закритий для руху. Схему об’їзду ремонтної ділянки, запропоновану “Укравтодором”, ви можете побачити внизу статті. Міст ремонтується на всій своїй протяжності, включно з підходами до нього. Замовником ремонту є Служба автомобільних доріг у Закарпатській області. Працює дорожня компанія ТОВ “ШБУ-77” та їхній мостобудівельний підрозділ ТОВ “Синергія Міст”. Роботи проводяться в межах експлуатаційного утримання.

Сам міст має цікаву будову, хоча й типову для мостів, що будувалися через гірські ріки у західній частині України у 1950-ти роки. Він складається з чотирьох 70-метрових прогонів, кожний з яких є сталевою фермою з проїздом по низу. Має дві устойні та три проміжні опори по типу “биків”. Деформаційних швів три: на устоях та на середній опорі. Від устоїв до середини мосту по два прогони зібрані у нерозрізні прогонові будови. Проїзна та тротуарні частини – залізобетонні з плит. Поверх бетону проїзна частина була заасфальтована.

Нажаль, не зміг знайти відомостей про історію його побудови. Але, як зазначив вище, ймовірно його сучасний вигляд він отримав у 50-ті роки минулого століття. Зовнішній вигляд опор дає можливість припустити, що вони могли бути побудовані як для цього мосту, так і використані від мосту більш ранньої будови. Якщо хтось з моїх читачів має більш точні відомості про це,  – прошу писати у коментарях під статтею, або у ФБ. Залюбки доповню статтю більш точною інформацією. В галереї світлин, завдяки сервісу Google Street View, ви також можете подивитися, як міст виглядав до ремонту – у 2015 та 2016 роках.

Оскількі міст давно вже не відповідає сучасним вимогам для автомобільних мостів, зокрема за вантажопідйомністю та проїзним габаритом, його треба повністю замінювати на новий. Але, під час війни, в Україні подібні проекти не реалізовуються.  Тому зараз мостовики ремонтують одну аварійну плиту проїзної частини. Фактично, вони демонтували плиту та вже забетонували нову просто за місцем її розташування. Після того, як бетон набуде необхідної міцності, весь міст та підходи до нього будуть заасфальтовані наново. По оцінкам замовника, всі роботи триватимуть до трьох тижнів, але точні терміни відкриття руху будуть залежати від погодних умов.

Міст розташований у безпосередньої близькості до міжнародного пункту пропуску «Вилок» на кордоні з Угорщиною, а також дає змогу дістатися до МПП «Дяково» на румунському кордоні, – дорогою М-26. З іншого його боку найближчі значні міста – Берегове, Виноградів (туди прямує траса М-23) та далі – Хуст (від Виноградова – трасою Н-09).

З нещодавніх новин з Закарпаття на нашому сайті: ремонтується місцева дорога “Свалява – Довге – Липча”, а також її державна частина Т-07-02 “Перечин – Свалява”. Триває ремонт на місцевій дорозі “М-06 – Іванівці – Щасливе”. Зроблений ямковий ремонт на місцевій дорозі “Ужгород – Ярок” в Ужгородському районі, в Мукачеві ремонтують вулицю, що співпадає з трасоюу М-24. Активно, ділянку за ділянкою, ремонтують міжнародну трасу М-06 “Київ – Чоп”. Також “Укрзалізниця” відновила дві дільниці залізничного шляху до румунського кордону, які не використовувалися понад 10 років.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар