Тячівський район, Закарпатська область

В громадах Тячівського району Закарпаття франківська компанія “ПБС” на замовлення ДП “Служба місцевих автомобільних доріг (СМАД) у Закарпатській області” проводить ямковий ремонт місцевої дороги ♦ О 070602 “Колочава – Усть-Чорна – Калини – Бедевля”.

Автомобільна дорога загального користування місцевого значення О 070602 має загальну протяжність 77,6 кілометрів, з яких 67,9 кілометрів пролягає через громади Тячівського району.

Ремонти та утримання місцевих та комунальних доріг забезпечують та фінансують обласна влада та територіальні громади, крізь територію яких проходять певні їхні ділянки. СМАД призначається замовником робіт, оскільки має відповідний технічний та адміністративний персонал для органзації таких робіт та здійснення технічного нагляду за ремонтним процесом. Також вона має перевірених підрядників та важелі впливу на них у випадку, якщо робота буде зроблена неякісно або не в повному обсязі.

Протягом військового часу головний тягар фінансування дорожньо-ремонтних робіт на місцевих дорогах покладено саме на бюджети громад, оскільки в області є більш важливі бюджетні видатки. Тож і зазначені роботи фінансуються громадами.

На сьогодні “ПБС” завершує ремонт в Усть-Чорнянській, Дубівській та Вільховецькій територіальних громадах. Після цього роботи з відновлення дороги розпочнуться у межах Бедевлянської та Нересницької територіальних громад. Ремонт виконується в межах експлуатаційного утримання, оскільки під час війни видатки на середні поточні та капітальні ремонти з бюджетів всіх рівнів призупинені. Ліквідація ямковості здійснюється накладанням латок з гарячого асфальтобетону, а дрібні пошкодження “лікуються” повітряно-струменевим методом.

Останнім часом ми мали ще такі новини з Закарпаття: обласні депутати запропонували відновити роботу Ужгородського аєропорту, а біля МКПП “Ужгород” покращували під’їзні шляхи.

Новину повідомив на своїй FB-сторінці перший заступник очільника Закарпатської ОВА Мирослав Білецький:

Відновлюємо автошляхи місцевого значення.

Зокрема, у кількох громадах Тячівщини ліквідовують ямковість. Днями під час робочої поїздки районом проінспектував хід робіт.
Автомобільна дорога загального користування місцевого значення О 070602 Колочава – Усть-Чорна – Калини – Бедевля протяжністю понад 77 км проходять через ряд населених пунктів.
Підрядна організація завершує ямковий ремонт струменевим методом в Усть-Чорнянській, Дубівській та Вільховецькій територіальних громадах. Опісля візьмуться за відновлення автошляху у межах Бедевлянської та Нересницької ТГ.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар