Закарпатська область

«Укрзалізниця» повідомляє про відновлення двох залізничних дільниць, що підходять до україно-румунського кордону на території Закарпаття. Дільниця “Рахів – Берлебаш – державний кордон” має протяжність 19,3 км. Вона була законсервована у 2011 році. Дільниця “Тересва – державний кордон” має протяжність 1,1 км. і не працювала з 2007-го.

На цей час між Україною та Румунією функціонують два залізничні транскордонні переходи. При цьому румунський напрямок є дуже завантаженим. Наразі тривають переговори з румунською стороною про відновлення залізничних колій та супутньої інфраструктури на їхньому боці. Після цого планується відкрити пункт пропуску “Берлебаш – Валя-Вишеулуй”. Це дозволить суттєво розвантажити існуючі пункти пропуску “Вадул-Сірет – Дорнешти” та “Дяково – Халмеу”, збільшивши кількість залізничних переходів удвічі.

За словами голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександра Камишіна, відкриття двох нових транскордонних залізничних шляхів дозволить відправляти до Румунії додаткові 6 пар вантажних поїздів щодня. Це складе плюс 3,5 млн. тонн вантажів на рік. Не менш важливим це буде і для пасажирських залізничних перевезень. Причому, не лише міжнародних, але й міжрегіонального сполучення: між Ужгородом та Івано-Франківськом і Чернівцями.

У національного залізничного перевізника зазначили, що обидві відновлені дільниці розташовані в складній гірській місцевості, що суттєво ускладнювало роботи. Дуже вузька долина річки Тиса, на деяких відтинках – дуже близько поряд проходить автомобільна дорога, понад 100 штучних споруд, серед яких тунель, металеві, залізобетонні та кам’яні мости. Не зважаючи на всі складнощі, залізничники впоралися з поставленою задачею за рекордні два місяці. Крім влаштування рейкового шляху, оновлено фасад і прилеглі території на станціях “Рахів” та “Берлебаш”, встановлено огорожу митної зони на станції “Рахів”. Збудовано 60-метрову пасажирську платформу в селищі Ділове та 30-метрову технологічну платформу безпосередньо на кордоні.

Місцеві жителі вже відчули на собі позитивні зміни: маршрут приміського дизель-поїзда № 6441/6442 “Коломия – Рахів – Коломия” подовжено до станції “Ділове”, що на кордоні з Румунією.

Також у цьому місяці «Укрзалізниця» завершила реконструкцію дільниці “Березине – Бесарабяска”, в Одеській області. 22 серпня 2022 року тут новими коліями з України було відправлено перший вантажний поїзд до Молдови. До цього останній потяг проїзджав дільницею майже 25 років тому.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Один коментар до “На Закарпатті відновили дві залізничні дільниці до румунського кордону”

Додати коментар