Бучанський район, Київська область
Компанія “Автомагістраль-Південь” повідомила про швидке завершення робіт зі спорудження правого проїзду мосту на трасі ♦ М-06 “Київ – Чоп” в селі Стоянка Бучанського району Київської області. За неофіційною інформаціїю від співробітників компанії, рух обома проїздами мосту може бути відкритий вже на цьому або на початку наступного тижня.
Міст через річку Ірпінь у Стоянці був знищений силами ЗСУ у лютому 2022 року, завдяки чому російські окупаційні сили не змогли підійти до столиці, хоча сама Стоянка та прилеглі населені пункти суттєво постраждали від їхніх терористичних дій. На початку квітня, після деокупації Київщини, за погодженням з військовими, міст на одній з ключових трас західного напрямку почали поступово відновлювати. Зпочатку військові мостовики збудували тут тимчасовий міст для легкового транспорту. Компанія “Автомагістраль-Південь” силами своїх дорожників взяла активну участь у побудові під’їзних шляхів до тимчасової переправи. Одразу ж було прийняте рішення відбудовувати стаціонарний міст для повноціного сполучення Києва з західними регіонами України. До справи долучилися мостові підрозділи компанії і розпочали розбирання руїн колишнього мосту.
Оскільки старий міст був побудований за застарілими нормами вантажопідйомності та кілька разів потягом свого строку служби перебудовувався та розширювався, то його було вирішено повністю демонтувати і збудувати тут новий сучасний міст протяжністю понад 80 метрів з доробком на майбутнє. Оскільки таку роботу не можливо було зробити швидко, а вантажна логістика в цьому місці була дуже ускладнена, то спочатку вирішили відбудувати за тимчасовою схемою лівий проїзд для вантажного транспорту. Як це відбувалося, мої постійні глядачі могли бачити у моєму травневому відео-огляді.
Роботи також виконували працівники компанії “Автомагістраль-Південь”. Прогонова будова лівого проїзду складається з основи з інвентарних металевих балок, на якій влаштована розподільча монолітна залізобетонна плита завтовшки 25 см., зроблено 6-сантиметрове покриття на основі модифікованої асфальтобетонної сумуші (АБС) та встановлені засоби пасивної безпеки. Сам прогін опирається на тимчасові металеві опори – МІКи. Така конструкція дозволяє пропускати транспорт дозволеної ПДР ваги до 40 тонн і, за умови належного догляду, може прослугувати багато десятиліть, допоки буде прийнете рішення замінити її на капітальну споруду. Відкриття руху цим мостом відбулося наприкінці травня. Прес-служба компанії зазначила, що це була перша стаціонарна мостова споруда, відбудована в Україні з початку повномасштабного російського вторгнення.
Після цього мостобудівельники розпочали зводити вже капітальній правий проїзд нового мосту. Оскільки “Автомагістраль-Південь” вже розповсюдила інформацію про це, то незабаром ви зможете побачити і мій відео-огляд, який я зафільмував на початку червня, але не міг оприлюднити через вимоги безпеки. У галереї світлин нижче ви можете побачити основні моменти будівництва. Також деякі мої світлини я вже розміщував у загальній публікації про відбудову мостів в Україні.
- Демонтаж прогонових будов зруйнованого мосту.
- Демонтаж опор (залишилися лише старі ростверки і палі).
- Влаштування насипних технологічних острівців у руслі річки Ірпінь.
- Влаштування буронабивним методом 20 паль діаметром 1,6 метра глибиною 22-30 метрів, які були об’єднані з існуючими.
- Влаштування на опорах розтверків, насадок, ригелів та інших конструкцій.
- Монтаж залізобетонних балок (на кожен прогін по 9 штук).
- Влаштування монолітних перехідних плит довжиною 8 метрів завтовшки 40 см.
- Армування монолітної плити проїзної частини завтовшки 22 см., бетонування з попереднім влаштуванням деформаційних швів.
- Нанесення гідроізоляції під накладними тротуарами. Встановлення кам’яних бордюрів. Армування каркасу тротуарів з закладними під бар’єрне огородження і під опори освітлення
- Заливка тротуарів монолітним бетоном завтовшки 20 см.
- Повний демонтаж дорожнього одягу на глибину 92 см. підходів до мосту довжиною 100 метрів (поверхневе водовідведення перед мостом виконати було неможливо, адже поруч будується розв’язка, тому потрібно під проїзною частиною влаштовувати дощову каналізацію).
- Будівництво підходів: влаштування шару піску – 30 см, ЩПС С5 – 21 см., ЩПС С-7, укріплений цементом, завтовшки 15 см. Три шари асфальтобетону – крупнозернистий щільний (10 см.), крупнозернистий щільний на бітумі, модифікований полімерами (10 см.) і верхній шар ЩМА (5 см.).
Також повідомляється, які роботи ще залишилося виконати:
- Влаштування гідроізоляції і влаштування нижнього та верхнього шарів АБС по проїзній частині мосту.
- Нанесення спеціального захисного покриття на бетонні монолітні тротуари, яке надає покриттю необхідну шорсткість.
- Влаштування бар’єрного огородження.
Роботи проводяться під незалежним технічним наглядом фахівців австрійської компанії “АйСі Консулейтен”, яка також здійснює технагляд на будівництві Запорізького Мега-Мосту. Замовником виступає Служба автомобільних доріг у Київській області.
З нещодавніх новин с Київської області на нашому сайті: в Бучанському районі Київщини відновлюють гідротехнічну споруду, що забезпечить проїзд з Макарова до Бородянки, Міністерством культури України на громадське обговорення винесений проект створення меморіалу “Відкритий перелом” на околиці Ірпеня.