Львівський район, Львівська область
Служба відновлення (колишня САД) у Львівській області повідомила про відновлення будівельних пробіт з реконструкції шляхопроводу через залізницю на Західному обході Львова в складі міжнародної траси ♦ М-10 “Львів – Краковець (на м. Краків)”.
Проблема об’їзду столиці Галичини добре відома не лише львів’янам, але й водіям транзитного транспорту, яким часто доводиться стояти у тривалих заторах на єдиному існуючому Західному обході Львова. До великої війни планувалося побудувати ще Північну гілку обходу, щоб замкнути його у повне кільце та розвантажити існуючі автодороги. Але, нажаль, для цього було потрібно провести велику організаційну підготовку і на початок 2022 року роботи на цьому об’єкті ще не починалися.
Шляхопровід на початку траси був побудований у 1954 році. У 1974 році його востаннє реконструювали. Обстеження мостової споруди у 2019 році встановило, що вона перебуває у V (непрацездатному) експлуатаційному стані. Через це Службою автомобільних доріг у Львівській області (тепер – Служба відновлення) були вжиті тимчасові заходи для забезпечення безпеки проїзду автомобільного транспорту. Зокрема, тимчасовими підпірними конструкціями були підсилені крайні балки споруди.
Одночасно Служба ініціювала розробку проектно-кошторисної документації на реконструкцію споруди згідно існуючим нормативам та з доробком на майбутнє розширення дороги і збільшення транспортного навантаження. Існуюча дорога має другу категорію. Тобто машини рухаються нею двома смугами. Після реконструкції шляхопровід матиме два окремі двосмугові проїзди з повноцінними пішохідними тротуарами. В перспективі планується розширити дорогу до першої категорії і машини рухатимуться вже чотирма смугами.
Наприкінці 2021 року, в рамках програми “Велике Будівництво”, підрядник приступив до будівельних робіт. Однак, через початок російської навали, всі капітальні будівництва в Україні були призупинені. Зараз, за рішенням Уряду, Служба відновлення відновила роботи. На об’єкті працює техніка та співробітники компанії ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». Фінансування відбувається коштом державного бюджету України з метою покращення вантажної логістики у прикордонних регіонах.
Зараз будується лівий проїзд шляхопроводу. Його будують з нуля і він буде окремим від сусіднього. Правим, старим, проїздом з обмеженнями рухається транспорт. Після завершення будівельних робіт на новому проїзді, на нього буде спрямований рух, а старий шляхопровід повністю перебудують аналогічно новому.
Станом на сьогодні на об’єкті виконані наступні роботи:
- загально-підготовчі роботи;
- роботи з перевкладання технічних мереж (світло, газ, зв’язок);
- роботи з влаштування дощової каналізації;
- роботи з влаштування буронабивних паль під ростверки нових опор.
Наразі фахівці завершують роботи з влаштування опор. Шляхопровід (далі йтиметься про окремий лівий проїзд) матиме загальну довжину 68,93 метри. Ширина – 30,8 метрів. До нього будуть побудовані підходи загальною довжиною 692,45 метри. Балки запроектовані залізобетонні І-подібніз попередньо напруженою арматурою: по 9 балок на прогін. Тротуарні блоки спиратимуться на крайні балки та частково будуть монолітними консольними. Пішохідні тротуари будуть розташовані лише на зовнішньому боці споруди (протилежному від сусіднього проїзду) і матимуть досить велику загальну ширину 2,4 м., але частково вона “з’їсться” перильним та колесовідбійним огородженнями. Загальна кільксть прогонів – 3: найдовший 33-метровий середній та два завдовшки по 21 метру – до устоїв. На шляхопроводі буде змонтовано 4 деформаційних шви українського виробництва ТОВ “Маурер Україна” – на кожній опорі. А балки на ригелях розмістяться на ГОЧах виробництва тієї ж компанії.
Ростверки опор – на буронабивних палях. Устійні опори будуть в грунтових конусах. Вони матимуть по 5 монолітних залізобетонних стійок на спільному монолітному ростверку та з монолітною ригельною насадкою. Дві проміжні опори мають по три більш потужних монолітні стійки на монолітних ростверках. Але ригелі на них будуть збірно-монолітними, що можна побачити на оприлюднених Службою відновлення світлинах.
Попередньо відомо, що дощова вода з шляхопроводу буде піддаватися механічній фільтрації. Також шляхопровід матиме систему зовнішнього освітлення та належні засоби пасивної безпеки та організації дорожнього руху.
Найближчим часом, після влаштування опор, підрядник розпочне монтаж балок прогонової будови та відсипку підходів до шляхопроводу. Про терміни виконання робіт наразі писати важко: все залежатиме від військової та економічної ситуації в країні. Але сьогодні роботи тут просуваються вельми жваво.
Останні новини зі Львівщини на нашому сайті: біля Дрогобича відкрили рух тимчасовим чеським мостом на дорозі Т-14-02 в бік Трускавця та Східниці, для завершення відбудови мосту через Західний Буг на трасі Н-17 тимчасово перекритий рух на цьому мостовому переході, прикордонну ділянку дороги “Нижанковичі – Стрий” від Добромиля до нового КПП асфальтують фінішним шаром, в Белзі асфальтували ділянку прикордонної дороги Т-14-04, в с.Річки поблизу Рави-Руської міняють 61-річний міст на дорозі Т-14-04, у Самбірському районі відновлено дві прикордонні залізничні дільниці. 13 лютого 2023 року відкрився новий міжнародний пункт пропуску на польському кордоні “Нижанковичі”, проведена реконструкція МПП “Краковець-Корчова”.