Київ, острів Оболонський

Протягом 2021-2022 років на Оболонському острові в Києві з’явився новий міст. Також відбулися деякі зміни ще з одним мостом, – до парку “Наталка”, який має шанси стати новим архітектурно-туристичним “дивом” Києва. Та й на самому острові відбулися помітні переміни, не зважаючи на воєнний час. В моему першому в новому році відео-огляді ми з вами пройдемо всім островом і подивимося, що встигли там побудувати станом на початок 2023 року.

Дивіться відео зараз:

З історії наших оглядів цього проекту

Попередній свій відео-огляд з боку парку “Наталка” я робив ще навесні 2021 року. Нажаль, зараз цей і інші огляди закриті для перегляду через аерозйомку з міркувань безпеки. Тим з вас, хто їх не бачив, нагадаю, що тоді з боку парку були забетоновані палі та ростверок берегової опори майбутнього прогулянкового мосту-“змії”. Тоді ж мостовики з компанії ТОВ “Мостобуд” бурили палі на першу руслову опору. На самому Оболонському острові жодних робіт не велося. Згодом, наприкінці літа того ж року, я тішив читачів свого Інстаграму та FB кількома світлинами готового розтверка першої руслової опори. Також з боку півострова та вулиці Прирічної, навпроти протилежного кінця Оболонського острова, мостобудівці починали облаштовувати майданчик для будівництва технічного мосту. Таким чином, всі суттєві зміни, які я вам раніше не показував, відбулися протягом кінця 2021 – 2022 років.

Ідея зони відпочинку

У 2020 році міська влада столиці вирішила об’єднати в суцільну зону відпочинку нещодавно реконструйований парк “Наталка” та Оболонську набережну з диким островом Оболонський, який протягнувся навпроти та вздовж всієї набережної, побудувавши два мости на обох кінцях острова. А на самому острові, – облаштувавши нову пляжно-рекреаційну зону. Як повідомлялося в ЗМІ, міст з парку мав бути побудований за кошти приватного мецената, ім’я якого не розголошувалося, а острівна зона, технічний міст та дорога від нього до вул.Прирічної – за кошти міського бюджету.

При цьому перший міст має стати витвором архітектурного та мостобудівельного мистецтва, проект якого розробив відомий київський архітектор Андрій Миргородський, автор популярного серед киян та гостей столиці “Скляного” Вело-пішохідного мосту на Володимирській гірці. Другий міст має утилітарну функцію технічного: для обслуговування зони відпочинку. Також планується, що після завершення робіт тут утвориться кільцевий велосипедний та пішохідний прогулянкові маршрути.

Як це все має виглядати у майбутньому ми можемо побачити з рендерів, які мені надало архітектурно-конструкторське бюро Андрія Миргородського “Проектні системи”. Підготовчі роботи до реалізації проекту розпочалися у 2020 році, а будівництво прогулянкового мосту від парку “Наталка” – на початку 2021.

В якому стані перебуває реалізація проекту на початок 2023 року

Станом на початок нового 2023 року з боку вулиці Прирічної компанією “Мостобуд” побудований трипрогоновий балковий залізобетонний технічний міст. На прогонову будову нанесена гідроізоляція, але заплановане асфальтобетонне покриття буде влаштовано з настанням теплої погоди. Підходи до мосту – насипи з незавершеним покриттям. На мості є кронштейни під розташування опор освітлення та розміщення якихось комінукацій. Від мосту до вул.Прирічної дорога поки що теж не будувалася: існує лише грунтова, яка була тут раніше.

Через весь острів, від мосту до мосту, прокладена центральна пішохідна дорога, брукована ФЕМ. На острові є сліди земляних планувальних робіт та намиву (можливо,- завезення) піску під майбутній пляж в бік набережної. Прибрана певна кількість дерев та кущів. Вищезазначені роботи, за даними підрядника, частково профінансовані з міського бюджету, а частково, – виконувалися за обігові кошти компанії.

За інформацією “Мостобуда”, роботи з будівництва прогулянкового мосту до парку “Наталка” з початку російської навали у лютому 2022 року не велися. На теперішній час готові всі ростверки опор мосту, включно з двома береговими та двома русловими. Металеві конструкції мосту виготовлені та перебувають на зберіганні у підрядника. Ванти виготовлені в Німеччині, але привезти їх до України на сьогодні не вдалося. Цікаво, що метал для конструкцій був, за словами представника “Мостобуду”, останнім замовленням, виконаним металургічним комбінатом “Азовсталь” перед початком його героїчної оборони. Самі ж конструкції виготовлялися на одному з заводів компанії “Укрстальконструкція”. Наразі, підрядник чекає фінансування для початку монтажних робіт.

Останнім часом у Києві: “Київавтодор” облаштував у столиці кілька нових кільцевих розв’язок, “АВТОСТОРАДА” розповіла про перебіг робіт з будівництва лівобережної автомобільної розв’язки Дарницького мосту, на Вело-Пішохідному мості монтували нові підлогові скляні блоки замість пошкоджених російською ракетою, завершені ремонтні роботи на частині вул.Спаській, ремонтувалася бруківка Подільського узвозу.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар