Одеська область

Кілька днів тому я публікував новину про те, що за участю компанії “Автомагістраль-Південь” в Одеській області на трасі М-15 “Одеса – Рені” було збудовано два майданчики для тимчасового відстою вантажного транспорту на під’їздах до річкових портів  Дунаю у Ізмаїлі та Рені. Сьогодні Служба автомобільних доріг у Одеській області дещо уточнила та доповнила цю інформацію.

Фактично, збудовані майданчики мають подвійне призначення. Основне, у мирний час, – це місце для зберігання протиожеледних реагентів та матеріалів для підтримки проїздної здатності доріг у зимовий період. Але, з огляду на сьогоднішню надмірну завантаженість доріг південного регіону транспортом перевізників зерна та іншої агро- і промислової продукції, в межах проекту “Відкритий кордон”, було прийняте рішення тимчасово пристосувати ці майданчики для відстою вантажівок на шляху до портів.

У напрямку Ізмаїлу свій майданчик будувала безпосередньо “Автомагістраль-Південь”, а у напрямку Рені – працювала група компаній “RDS”.

Також САД повідомила, що таких майданчиків було збудовано не два, а 3. Але третій, аналогічний за розміром та конструктивом, знаходиться на шляху до порту Кілії на автодорозі територіального значення Т-16-30, яка відгалужується від тієї ж таки М-15. Його будував інший підрядник – компанія ТОВ «Паритетбудінвест». Точне місце його розташування теж не розголошується. Як можна побачити з оприлюднених світлин, всі три тимчасові паркінги вже в повній мірі використовуються. З них же видно, що переважна кількість машин, що там очікують, – саме зерновози. За підрахунками Служби автодоріг, майданчики здатні вмістити в себе понад 400 вантажівок кожний.

Ті, хто слідкує за перебігом військових подій в Україні протягом останніх місяців, знають, що росія, яка віроломно напала на Україну 24 лютого 2022 року, захопила всі азовські та частину чорноморських українських морських портів (у Криму). Решту ж – заблокувала. Через це, а також – через військові дії загалом, вся міжнародна торгівля наразі відбувається лише завдяки автомобільному та залізничному сполученню через західні та піведенні області. Трохи рятують також річкові порти на Дунаї, але й до них треба діставатися автотранспортом.

Оскільки, після вчорашнього досягнення, за міжнародним посередництвом, згоди про часткове розброкування чорноморських портів для вивозу зерна, росія сьогодні, 23 липня, знов піддала ракетному обстрілу портову інфраструктуру Одеси, то є цілком очевидним, що найближчим часом логістична ситуація на західних кордонах буде лишатися край напруженою. Тому покращення прикордонної інфраструктури одеськими дорожниками багаторазово окупить себе і не буде марним.

Крім побудови зазначених майданчиків, на Одещині зробили ямковий ремонт на кількох дорогах, що прямують у напрямку кордону, а також планують подібні ремонти ще на кількох.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Одеській області:

Розвиток прикордонної інфраструктури Півдня.

? Сьогодні через блокування морських портів росією увесь експорт та імпорт проходить через західні та південні області – це суттєво збільшило трафік вантажного транспорту та навантаження на дороги.
?Службою влаштовано 3️⃣ майданчики для зберігання протиожеледних матеріалів, що дасть змогу більш ефективніше та якісніше виконувати роботи з підтримання проїздної здатності автомобільних доріг у зимовий період.
? Враховуючи виклики сьогодення, для збільшення логістичного потенціалу на півдні Бессарабії 3️⃣ майданчики використовуються для тимчасового відстою вантажного транспорту, всі вони можуть вмістити понад чотири сотні вантажівок.
? На сьогодні ці майданчики слугуватимуть вантажівкам, та допоможуть розвантажити дороги, зменшити черги до контрольно-пропускних пунктів області.
✅ В рамках Проєкту «Відкритий кордон», що передбачає ліквідацію вузьких місць та покращення логістики на напрямку Україна – ЄС, планується: реконструкція інфраструктури пунктів пропуску, запровадження спільного прикордонно-митного контролю з державами-сусідами та будівництво нових пунктів. Також на Одещині опрацьовується питання впровадження електронних черг та онлайн комунікації з водіями, аби кожен водій міг обрати оптимальний маршрут до пункту пропуску з сусідніми державами.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар