Ізмаїльський район, Одеська область

На Одещині тривають роботи з експлуатаційного утримання державних доріг. Приорітетними є автошляхи, що прямують до Дунайських портів у Кілії, Рені та Ізмаїлі в Ізмаїльському районі. А також – на Київ. Ще у липні 2022 року я ділився з вами новиною про покращення цих доріг (М-15 та Т-16-30) та побудову на них трьох великих технологічних майданчиків подвійного призначення.

Оскільки, через морську блокаду з боку росії, зазначені річкові порти узяли на себе значний тягар вантажних перевезень при торгівлі Україна-ЄС, то нові майданчики біля них тимчасово використовуються для очікування та відстою вантажного транспорту. У мирний час їхнє призначення – зберігання протиожеледних реагентів для зимового утримання доріг.

Також перевантажені напрямки потребують регулярного обслуговування та виправлення експлуатаційних пошкоджень. Про перебіг цих робіт повідомила Служба автомобільних доріг у Одеській області.

Що робиться:
  • ліквідація аварійної ямковості, вибоїн та колійності;
  • засипання ям та вибоїн асфальтогранулятом;
  • ремонт асфальтобетонними картами на проблемних ділянках;
  • прибирання сторонніх предметів та сміття з проїзної частини та узбіч.

Не оминула деяка модернізація і вищезгаданих майданчиків. Спочатку вони мали покриття з ущільненої ЩПС. Але, як повідомила Одеська обласна САД, проаналізувавши досвід їхнього використання під тимчасові паркінги, було прийняте рішення їх заасфальтувати. Тим більше, що для зберігання дорожніх реагентів це все одно було передбачене проектом. Просто влітку це не було зроблено через брак коштів. Зараз основні роботи з утримання доріг в області виконані і на заощаджені кошти з’явилася змога довести розпочате до завершення. Зараз ці роботи проводяться на майданчиках поблизу м.Кілія та м.Рені.

Нещодавно Одещина потішила нас такими новинами: ремонтуються під’їзди до МПП “Серпневе”, завершено ремонт 5 км. дороги Т-16-27 між Арцизом та Тарутиним. На межі Одеської та Миколаївської областей відремонтували ділянку дороги з мостом. Почалися ремонтні роботи на трасі Р-55 в бік Вознесенська (Н-24), Возсіятського (Н-14) та Нового Бугу (Н-11). Завершено ремонт проблемної ділянки траси Н-33Покращувалась прикордонна інфраструктура на дорогах області, що ведуть до дунайських річкових портів.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар