Одеська область

Одеська область завжди була цікавою в плані організації роботи дорожників взимку. Адже, коли на півночі дороги вже замітає снігом, то на півдні часто ще можна їх асфальтувати. Служба автомобільних доріг у Одеській області повідомляє, що саме зараз відбувається на державних дорогах Одещини.

Отже, зараз робота дорожніх компаній зосереджена на таких дорогах, що забезпечують логістику в регіоні:

 • М-05 “Київ – Одеса”;
 • М-14 “Одеса – Мелітополь – Новоазовськ (на м.Таганрог)”;
 • М-15 “Одеса – Рені (на м. Бухарест)”;
 • Р-55 “Одеса – Вознесенськ – Новий Буг”;
 • Т-16-07 “Ізмаїл – Кілія – Вилкове”;
 • Т-16-23 “Ананьїв –Троїцьке – Березівка – Вікторівка”;
 • Т-16-27 “КПП “Серпневе” – Тарутине – Арциз – Сарата”.

На півночі області дорожні робочі переважно працюють над ліквідаціїю наслідків негоди: розчищають дорожнє покриття та обробляють його протиожеледними матеріалами, забезпечуючи безперешкодний проїзд для всіх видів транспорту.

На півдні Одещини, коли дозволяють погодні умови, – ліквідують аварійну ямковість, вибоїни та колійність, що виникають через інтенсивне використання доріг вантажним транспортом в умовах морської блокади України з боку російських терористів. Також продовжується асфальтування та супутні робти на підходах до МПП “Серпневе”. Там дорогу Т-16-27 ремонтує група компаній “RDS” і ми регулярно маємо звідти новини.

Крім цього, на перелічених дорогах:

 • відновлюють пошкоджене бар’єрне огородження;
 • очищують русла штучних споруд та лагодять водопропускники для забезпечення сталого водовідведення;
 • прибирають сторонні предмети з проїзної частини та очищують її від сміття;
 • прибирають сміття в смугах відведення автодоріг та на зупинках громадського транспорту.

Крім вже згаданої групи компаній “RDS” за виконанням цих робіт помічена техніка компанії “Автомагістраль-Південь”, а також інших фирм, які, нажаль, свою техніку не брендують, через що їх важко ідентифікувати.

Нещодавно Одещина потішила нас такими новинами: наприкінці листопаду на під’їздах до МПП “Серпневе” вкладали перший шар асфальту, на під’їздах до дунайських портів Рені, Ізмаїл та Кілія дорожники покращували транспортну інфраструктуру. На межі Одеської та Миколаївської областей відремонтували ділянку дороги з мостом. Почалися ремонтні роботи на трасі Р-55 в бік Вознесенська (Н-24), Возсіятського (Н-14) та Нового Бугу (Н-11). Завершено ремонт проблемної ділянки траси Н-33.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар