Львівська область

16 серпня 2022 року урочисто відкрили перший капітально оновлений в межах проекту “Відкритий кордон” міжнародний пункт пропуску “Краковець-Корчова” на кордоні з Польщею. На заході були присутні Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та Міністр інфраструктури уряду Польщі Анджей Адамчик, а також посадові особи різних рівнів та відомств. А в нуль годин нуль хвилин в ніч на 17 серпня запрацювали всі оновлені служби пункту пропуску. МКПП розташований на трасі ♦ М-10 “Львів – Краковець (на м.Краків)”. Його оновлення проводилося з червня 2022 року.

З початку липня 2022 року на нашому сайті було оприлюднено три новини, що стосувалися модернізації цього міжнародного пункту пропуску. В останній компанія “Автомагістраль-Південь” ділилася технічними подробицями масштабних перетворень, більшість яких тут здійснили саме її співробітники. Замовником виступив “Укравтодор”. Кілька тижнів з початку реконструкції, в червні, МКПП не працював. В липні та серпні, через певні роботи, рух приватних легкових авто та автобусів тут також обмежувався. Хоча, вже по результатам першого місяця роботи в такому режимі, пункт все одно показав збільшення пропускної здатності по окремим видам транспорту. Тепер же, після того, як всі обмеження зняті, можно підбити підсумки, що було зроблено, і згадати – навіщо.

Головне, що змінилося: на МКПП розвели по окремих потоках вантажний та пасажирський транспорт. З 4 до 10 збільшена кількість смуг для вантажівок. Побудований новий автобусний термінал, створена додаткова супутня інфраструктура: паркінги, зони адміністративних послуг, паспортного та митного контролю, зони відпочинку тощо.

Метою всіх змін ставилося збільшення пропускної здатності пункту принаймні на 50%. В якості оптимістичного прогнозу називалася цифра +100%. За перший місяць, коли можна було оцінити лише зміни по кількості перетинів кордону вантажівками, зростання вже склало 51%. Тепер, після того, як пункт запрацював на повну потужність, результати очікуються ще кращими. На шляху європейської інтеграції України поліпшення транзиту крізь кордони “Україна-Європа” людей та вантажів – важливий чинник, що наближує нас до Європи. Тим більше, що морські кордони зараз для України майже закриті через військову агресію росії. Також через це неможливо сполучення з самою росією та союзною до неї білоруссю. А отже, розвиток шляхів торгівлі, туризму та ділових поїздок на заході країни – це те, що ми зараз можемо робити і що сполучає нас з усім цивілізованим світом.

Серед перспектив подальшого розвитку інфраструктури біля МПП “Краковець-Корчова” називається розширення до Львова траси М-10 до дороги першої категорії, що буде мати чотири смуги. Принаймні, за інформацією “Ліга.Бізнес“, таку надію висловив польський міністр Анджей Адамчик. Хоча, офіційно таких планів ще не оприлюднювали. Поки що на більшості своєї протяжності траса має всього 2 смуги для обох напрямків і лише кілька 4-смугових ділянок. Також польський урядовець заявив, що у планах Польщі та України – модернізація залізничної колії в пункті пропуску “Мальховіце – Нижанковичі” до літа 2023 року.

Протягом липня-серпня поблизу інших міжнародних пунктів пропуску на західних та південно-західних кордонах України “Укравтодором” проводилися різноманітні роботи з поліпшення під’їздів в межах “Відкритого кордону”. Але, до модернізації самих пунктів ще не приступали. Також, з останніх новин: робиться поліпшення під’їзної інфраструктури до дунайських річкових портів, які є для України вантажною брамою до придунайських європейських держав. Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков також раніше повідомляв, що найближчим часом міністерство планує масштабувати «Відкритий кордон» на інші пункти пропуску. Скоріш за все, наступним буде глибоко модернізований найбільш завантажений пункт на українсько-польському кордоні «Ягодин – Дорогуськ» на Волині, де нещодавно оновили дорожнє покриття мостів через прикордонний Західний Буг.

Новину повідомив на своїй FB-сторінці Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков:

Оновлений пункт пропуску «Краківець – Корчова» вже працює в повному обсязі. Також сьогодні з 00.00 запускаємо пасажирське автобусне сполучення через новий термінал. Впевнений, він буде комфортним та зручним.

Що змінилося на Краківці з початку червня:
  • оновили смуги руху і для легковиків, і для вантажівок;
  • модернізували павільйони для митного та паспортного контролю;
  • розширили під’їздну трасу (А-4) біля пункту. Так вдвічі збільшили пропускну здатність для вантажівок;
  • звели новий автобусний термінал. Він пропускає від 30 автобусів на добу.
Навіщо це робимо?
Поки звичні шляхи торгівлі заблоковані через окупацію на сході і півдні України, ми розвиваємо інші – на заході. Що вища пропускна здатність українсько-польського кордону, то швидше їде сільгосппродукція та паливно-мастильні матеріали.
Це коротко про перші результати проєкту «Відкритий кордон». Започаткувати його домовились Президент України Володимир Зеленський та Президент Польщі Анджей Дуда. А потім на міжурядовому рівні Україна і Польща зробили все, щоб від сьогодні логістика на напрямку «Україна – ЄС» стала кращою.
Що далі?
На жаль, проблеми з чергами ще є. Ми розуміємо, що проблеми, які накопичувалися десятиріччями за кілька місяців вирішити неможливо. Працюємо далі разом з польськими колегами- міністром інфраструктури Польщі Анджеєм Адамчиком та Головою Канцелярії Прем’єр-Міністра Міхалом Дворчиком , а також дякуємо за підтримку в реалізації проєкту «Відкритий кордон».

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар