Чернівецький район, Чернівецька область

Дорога Т-26-08

Після вчорашнього зведення по работах на дорозі ♦ Т-26-08 “Сторожинець – КПП «Красноїльськ»” думав, що до цієї дороги ми з вами повернемось не раніше, як за кілька тижнів. Але, несподівано, “Укравтодор” разом з Міністерством інфраструктури України дуже і приємно здивували, оприлюднивши ще одну неочікувану новину щодо цієї траси. Отже, на під’їздах до нового МПП «Красноїльськ – Вікову де Сус» побудували першу в Буковині бетонну дорогу!

Інформація про те, що на останніх семи кілометрах дороги між Красноїльськом та новим міжнародним пунктом пропуску вкладається “важкий” бетон, такий самий, як на добре знаних постійними глядачами моїх відео-оглядів трасах: Н-31 “Дніпро – Решетилівка”, Н-14 “Олександрія – Кропивницький – Миколаїв” та деяких інших, – була суворо засекречена до самого завершення робіт на цій ділянці. Така секретність пов’язана з дороговартісним обладнанням, яке використовується для влаштування бетонних доріг. Адже, ворог в нас підступний і міг би вдарити ракетами по робочих та бетоноукладчикам просто задля підняття власного терористичного реноме. Коли ж роботи були завершені і дорога збудована – все таємне стало явним.

Роботи з влаштування “важкого” бетону на зазначеній ділянці виконувала одеська компанія “Автомагістраль-Південь”. Ми з вами ще не зустрічали її у такій іпостасі в моїх дорожніх оглядах, але компанія будувала нову злітно-посадкову смугу одеського аеропорту, що свідчить про її високу кваліфікацію та компетентність в “бетонній” справі. Знаючи ж прискіпливе ставлення спеціалістів компанії до якості будівництва мостових споруд та асфальтобетонних доріг, а також – високу культуру виробництва, яка культивується її співробітниками, – в нас немає підстав сумніватися, що й нова дорога до румунського кордону побудована на найвищому технологічному рівні.

Яка ж причина, навіщо на під’їздах до МПП “Красноїльск” треба було будувати саме бетонну, а точніше – цементобетонну дорогу? А не звичайну асфальтобетонну. Це – доробок на майбутнє, з урахуванням досвіду експлуатації доріг біля інших пунктів пропуску. Зокрема, на сусідньому буковинському МПП “Порубне”, який, власне, і має розвантажити новий МПП. Протягом літа на підходах до “Порубного” утворилася колійність. Постійні мої глядачі знають, що частіше за все така проблема спіткає дороги, де рухається постійний потік важкого вантажного транспорту, який вимушений весь час гальмувати та розганятися. Тобто, це ті завантажені фури, що стоять у черзі до кордону. Як би якісно не будували дорогу, але у літню спеку з часом колійність з’являється навіть на такому стійкому до деформацій дорожньому покритті, як ЩМА. А от цементобетон – це вирішення цієї проблеми. Адже, він майже не деформується при динамічному впливі та підвищених температурах.

Як вдалося з’ясувати мені в Чернівецькій обласній Службі автодоріг, не зважаючи на те, що зараз МПП «Красноїльськ – Вікову де Сус» ще працює у обмеженому режимі і, з вантажного транспорту, поки що пропускає лише порожні вантажівки, – тільки з них на під’їздах до нього вже утворюються черги. Це свідчить про те, що румунський напрямок вельми популярний, особливо у часи війни, і Міністерство інфраструктури України прийняло вірне рішення щодо посилення мережі пунктів пропуску на ньому. Коли ж румунська сторона дообладнає свою частину переходу для повноцінного пропуску вантажного транспорту, то бетонні під’їзди до нього будуть дуже влучними.

Нагадаю, що незабаром на Буковині планують відкрити ще один пункт пропуску через україно-румунський кордон – “Дяківці”. Він, як і “Красноїльськ”, починав будуватися майже десять років тому, але вирішальний поштовх до його добудови був даний лише у 2021 році. А війна лише прискорила цей процес. Чекаємо на приємні новини звідти.

З Буковини останім часом мали такі новини: дорожники обладнали делініаторами аварійно-небезпечне перехрестя на дорозі Н-03. Ремонтують ділянку гірської дороги Т-26-01 – під’їзд до МПП “Шепіт”, запрацював перший на Буковині WIM-комплекс зважування в русі, на гірській дорозі Т-26-01 в Карпатах тривало будівництво підпірної стіни з габіонів.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар