Львівська область

В межах міжнародного проекту “Відкритий кордон”, на трасі ♦ М-10 “Львів – Краковець (на м.Краків)”, що є частиною міжнародного автомобільного маршруту Е40, на міжнародному пункті пропуску “Краковець-Корчова” на кордоні з Польщею побудований новий додатковий автобусний термінал. Зокрема, дорожниками з компанії “Автомагістраль-Південь” завершено спорудження майданчику для цього терміналу.

Очікується, що з відкриттям терміналу кількість автобусів, що зможуть виїхати з України в напрямку країн ЄС зросте в середньому до 50 проти 34-х сьогоднішніх. В’їхати в Україну також зможуть на 7% автобусів більше за добу, ніж до початку модернізації.

Роботи з модернізації МКПП “Краковець-Корчова” розпочалися в першій третині червня 2022 року. Протягом 10 днів пункт був закритий для перетину кордону. 20 червня його урочисто відкрили, але певні роботи тривають і досі. Була проведена робота з покращення під’їзних шляхів, збудовані нові адміністративні павільони. Змонтовані також спеціальні контейнерні модулі, надані польською стороною в межах домовленостей між президентами України та Польщі. Збільшено персонал МКПП, який задіяно в обслуговуванні процесу оформлення вантажного та пасажирського автотранспорту при перетині кордону. Впроваджені деякі “цифрові” заходи, що також мають на меті прискорення процесу.

Очікується, що в результаті повної модернізації, загальна пропускна спроможність пункту зросте в 1,5-2 рази.

Проект “Відкритий кордон”, оголошений Міністерством інфраструктури України, покликаний суттєво збільшити трафік пасажирського та вантажного транспорту через західні кордони України. Він включає в себе модернізацію існуючих пунктів пропуску з найближчими європейськими сусідями, покращення під’їзних шляхів до них, відкриття нових транскордонних переходів, а також комплекс организаційних заходів, таких, як підписання міжнародних угод, внесення змін до українського законодавства, впроваждення електронних систем тощо, що в цілому призване спростити процес перетину кордонів Україна-ЄС. Оскільки проект передбачає багато роботи саме з “матеріальної” організаціі процесу, тобто будівництва та покращення інфраструктури пунктів пропуску, майданчиків, шляхів під’їзду, то велика відповідальність в цьому покладається на “Укравтодор” та його обласні підрозділи – Служби автомобільних доріг у західних областях.

Нещодавно я публікував новину про те, що, в межах покращення під’їздів до двох МКПП на румунській границі, Черівецька САД оголосила про наміри реконструювати одну з доріг на своїй території.

Також в перших числах червня 2022 року “Лівівський портал” повідомляв, що на МКПП “Рава-Руська” відновили спорудження пішохідного переходу через україно-польський кордон. Роботи планують завершити до кінця поточного року. А ще на початку минулого року те ж джерело розповсюдило інформацію з посиланням на голову Львівської ОДА, що в області планувалося побудувати шість нових МКПП. Йшлося про “Боберка-Смольник”, “Лопушанка-Міхновець”, “Варяж-Усьмеж”, “Белз-Будинін”, “Белз-Осердув” та “Нижанковичі – Мальховичі”. Вочевидь, із запровадженням нового проекту “Відкритий кордон”, ці плани будуть реалізовані більш швидко та в більшому обсязі.

Новину повідомив “Укравтодор” на своїй FB-сторінці:

«Відкритий кордон»: додатковий термінал для пасажирських автобусів на МПП «Краковець – Корчова»

? У рамках проєкту «Відкритий кордон» завершено будівництво додаткового майданчика для пасажирських автобусів на пункті пропуску «Краковець – Корчова». Модернізація пункту пропуску стартувала близько 30 днів тому. Уже збільшено кількість смуг для вантажівок з 4 до 10 та створено додаткові павільйони для митного та паспортного контролю.
Сьогодні ж, завершено будівництво майданчика для додаткового автобусного термінала, що дозволить збільшити пропускну здатність МПП. Так, протягом доби виїзд з України матимуть змогу оформити 50 автобусів замість 34, а кількість автобусів, що в’їжджають збільшиться орієнтовно на 7%.
? Окрім того, за домовленістю сторін збільшено кількість працівників прикордонної та митної служб на оновленому пункті пропуску. У якості швидкого та ефективного рішення наші партнери із польської сторони також надали спеціальні контейнерні модулі, які дозволили невідкладно запустити роботу.
? Проєкт «Відкритий кордон» передбачає ліквідацію вузьких місць на західному кордоні України. В результаті маємо швидке і системне покращення як вантажних, так і пасажирських перевезень у напрямку Україна – ЄС. Ініціативу, нагадаємо, започатковано в рамках домовленостей Президента України Володимира Зеленського та Президента Польщі Анджея Дуди. Необхідність проєкту викликана блокадою українських портів та наступним різким зростанням навантаження на сухопутні пункти перетину кордону.
У цілому графік реалізації організаційних системних рішень у рамках проєкту «Відкритий кордон», у термін до вересня – листопада 2022 року, передбачає:
  • підписання міждержавної угоди з Республікою Польща щодо здійснення спільного митного контролю;
  • впровадження електронної інформаційної системи в пункті пропуску;
  • внесення змін до Митного кодексу України (щодо необхідності паралельного використання загальної декларації прибуття та попередніх повідомлень, попередніх декларацій);
  • передачу інфраструктури пункту пропуску «Краковець – Корчова» на баланс єдиного балансоутримувача.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар