Львівська область
В межах міжнародного проекту “Відкритий кордон”, на трасі ♦ М-10 “Львів – Краковець (на м.Краків)”, що є частиною міжнародного автомобільного маршруту Е40, на міжнародному пункті пропуску “Краковець-Корчова” на кордоні з Польщею побудований новий додатковий автобусний термінал. Зокрема, дорожниками з компанії “Автомагістраль-Південь” завершено спорудження майданчику для цього терміналу.
Очікується, що з відкриттям терміналу кількість автобусів, що зможуть виїхати з України в напрямку країн ЄС зросте в середньому до 50 проти 34-х сьогоднішніх. В’їхати в Україну також зможуть на 7% автобусів більше за добу, ніж до початку модернізації.
Роботи з модернізації МКПП “Краковець-Корчова” розпочалися в першій третині червня 2022 року. Протягом 10 днів пункт був закритий для перетину кордону. 20 червня його урочисто відкрили, але певні роботи тривають і досі. Була проведена робота з покращення під’їзних шляхів, збудовані нові адміністративні павільони. Змонтовані також спеціальні контейнерні модулі, надані польською стороною в межах домовленостей між президентами України та Польщі. Збільшено персонал МКПП, який задіяно в обслуговуванні процесу оформлення вантажного та пасажирського автотранспорту при перетині кордону. Впроваджені деякі “цифрові” заходи, що також мають на меті прискорення процесу.
Очікується, що в результаті повної модернізації, загальна пропускна спроможність пункту зросте в 1,5-2 рази.
Проект “Відкритий кордон”, оголошений Міністерством інфраструктури України, покликаний суттєво збільшити трафік пасажирського та вантажного транспорту через західні кордони України. Він включає в себе модернізацію існуючих пунктів пропуску з найближчими європейськими сусідями, покращення під’їзних шляхів до них, відкриття нових транскордонних переходів, а також комплекс организаційних заходів, таких, як підписання міжнародних угод, внесення змін до українського законодавства, впроваждення електронних систем тощо, що в цілому призване спростити процес перетину кордонів Україна-ЄС. Оскільки проект передбачає багато роботи саме з “матеріальної” організаціі процесу, тобто будівництва та покращення інфраструктури пунктів пропуску, майданчиків, шляхів під’їзду, то велика відповідальність в цьому покладається на “Укравтодор” та його обласні підрозділи – Служби автомобільних доріг у західних областях.
Нещодавно я публікував новину про те, що, в межах покращення під’їздів до двох МКПП на румунській границі, Черівецька САД оголосила про наміри реконструювати одну з доріг на своїй території.
Також в перших числах червня 2022 року “Лівівський портал” повідомляв, що на МКПП “Рава-Руська” відновили спорудження пішохідного переходу через україно-польський кордон. Роботи планують завершити до кінця поточного року. А ще на початку минулого року те ж джерело розповсюдило інформацію з посиланням на голову Львівської ОДА, що в області планувалося побудувати шість нових МКПП. Йшлося про “Боберка-Смольник”, “Лопушанка-Міхновець”, “Варяж-Усьмеж”, “Белз-Будинін”, “Белз-Осердув” та “Нижанковичі – Мальховичі”. Вочевидь, із запровадженням нового проекту “Відкритий кордон”, ці плани будуть реалізовані більш швидко та в більшому обсязі.
Новину повідомив “Укравтодор” на своїй FB-сторінці:
«Відкритий кордон»: додатковий термінал для пасажирських автобусів на МПП «Краковець – Корчова»
У рамках проєкту «Відкритий кордон» завершено будівництво додаткового майданчика для пасажирських автобусів на пункті пропуску «Краковець – Корчова». Модернізація пункту пропуску стартувала близько 30 днів тому. Уже збільшено кількість смуг для вантажівок з 4 до 10 та створено додаткові павільйони для митного та паспортного контролю.Сьогодні ж, завершено будівництво майданчика для додаткового автобусного термінала, що дозволить збільшити пропускну здатність МПП. Так, протягом доби виїзд з України матимуть змогу оформити 50 автобусів замість 34, а кількість автобусів, що в’їжджають збільшиться орієнтовно на 7%.Окрім того, за домовленістю сторін збільшено кількість працівників прикордонної та митної служб на оновленому пункті пропуску. У якості швидкого та ефективного рішення наші партнери із польської сторони також надали спеціальні контейнерні модулі, які дозволили невідкладно запустити роботу.Проєкт «Відкритий кордон» передбачає ліквідацію вузьких місць на західному кордоні України. В результаті маємо швидке і системне покращення як вантажних, так і пасажирських перевезень у напрямку Україна – ЄС. Ініціативу, нагадаємо, започатковано в рамках домовленостей Президента України Володимира Зеленського та Президента Польщі Анджея Дуди. Необхідність проєкту викликана блокадою українських портів та наступним різким зростанням навантаження на сухопутні пункти перетину кордону.У цілому графік реалізації організаційних системних рішень у рамках проєкту «Відкритий кордон», у термін до вересня – листопада 2022 року, передбачає:
- підписання міждержавної угоди з Республікою Польща щодо здійснення спільного митного контролю;
- впровадження електронної інформаційної системи в пункті пропуску;
- внесення змін до Митного кодексу України (щодо необхідності паралельного використання загальної декларації прибуття та попередніх повідомлень, попередніх декларацій);
- передачу інфраструктури пункту пропуску «Краковець – Корчова» на баланс єдиного балансоутримувача.