13 жовтня на Подільсько-Воскресенському мостовому переході завершилася активна дводенна фаза опускання на постійні опори подільської частини 135-метрового цільно-металевого прольоту заїзду на мостовий перехід з вулиці Верхній Вал (Подол). На другий день робота йшла більш динамічно і її результатом стало торкання прольоту спеціальних опорних пакетів, розміщених на його постійних залізобетонних опорах. При цьому анкера постійних опорних частин прольоту зайшли в призначені для них пази підферменників. Проліт зупинився на потрібній висоті о 15.00. Далі до вечора проводилися завершальні роботи по видаленню з-під прольоту транспортно-домкратних збірок, що використовувалися для його опускання.

Таким чином, в даний час весь проліт знаходиться лише в кількох сантиметрах над опорами. Це необхідно для того, аби у нього залишалася потрібна ступінь свободи для подальшого приєднання до нього трьох відсутніх фрагментів над Гаванню. Після того, як всі фрагменти будуть встановлені на свої місця і конструкція приєднається до останнього фрагменту, раніше встановленого на Рибальському півострові, весь суцільний проліт заїзду буде остаточно опущений на свої постійні опорні частини.

Вся операція по збірці, установці і опускання прольоту на опори проведена співробітниками 112-го мостобудівельного загону при залученні обладнання та фахівців компанії SARENS.

Відео-огляд:

Водночас з роботами на Подолі, на будівельному майданчику на Рибальському півострові триває підготовча робота до транспортування та встановлення над Гаванню трьох раніше зібраних там же фрагментів прольоту заїзду. Два з них мають довжину по 80 метрів, а маса кожного, разом з допоміжним монтажним обладнанням, становить 550 тонн!

На рибальський майданчик вже перевезли з Подолу і зібрали підйомний кран TEREX вантажопідйомністю 650 тонн. Незабаром цей кран разом з 600-тонним підйомним краном LIEBHERR буде перевантажувати прольоти на понтонну систему.

Також тривають роботи в руслі Гавані. За допомогою понтонного крана на всіх трьох залізобетонних опорах майбутнього заїзду збираються спеціальні металеві бандажі, до яких буде пришвартований понтон з фрагментами прольоту. Готується тимчасова опорна конструкція для 5-ї опори (на 3-й і 4-й аналогічні вже були змонтовані раніше), яка повинна буде на початковій стадії прийняти на себе частину прольоту на час монтажу. Йде підготовка до розміщення донних якорів для додаткової стабілізації плавзасобу.

У нашій попередній  публикації ви можете побачити, як проходив перший день опускання подільського прольоту. Але, опускання прольоту на Подолі – це не єдина важлива робота, яка зараз виконується на мостовому переході. У ці дні робочі компанії “Мостобуд” готують не менше знаковий захід: опускання головного мостового прогону над Дніпром на ванти і постійні опори. Багато років проліт знаходився в положенні, піднесеному на метр вище проектного. Як іде підготовка до цього, ви можете побачити в цій публикации. Нарешті, нещодавно на мосту вперше ввімкнули декоративне підсвічування арок і систему освітлення всього мосту. На сьогодні тривають роботи з її монтажу і випробувань, в зв’язку з чим ілюмінація тішить око киян щовечора.

Галерея світлин:

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар