Минулі вихідні видалися надзвичайно “спекотними” на рибальському будмайданчику Подільсько-Воскресенського мосту. Не дивлячись на проливний дощ в суботу і похолодання неділі. Понтонна система для транспортування і встановлення над Гаванню 80-метрових прольотів істотно змінилася порівняно з тим станом, в якому ми залишили її в минулий четвер.

Що нового?

За три минулі дні понтон встигли розгорнути на 180° і трохи пересунути уздовж причальної стінки, щоб двом підйомним кранам було простіше вцілити довгим 80-метровим прогоном, а точніше, – його центром ваг, в розрахункове місце на понтонній системі. Розгорнути його довелося також і тому, що проліт буде розміщений щодо поздовжньої осі понтону несиметрично. Таким чином, тепер те місце, куди покладуть фрагмент прольоту, знаходиться максимально близько від причальної стіни.

Треба відзначити, що два крани, LIEBHERR вантажопідйомністю в 600 тонн і TEREX вантажопідйомністю в 650 тонн, не мають можливості під’їхати з берега до стіни ближче, ніж на 12 метрів. Незважаючи на серйозну підготовку залізобетонної плити рибальського складального майданчику, сама причальна стінка залишилася такою, якою була побудована ще за часів СРСР. І інженери SARENS оцінили наближення до неї сукупної маси кранів і прольоту на більш близьку відстань, як небезпечне. Також стріла TEREX’а вже зібрана на довжину 54 метрів, а стріла LIEBHERR’а буде вкорочена до 42-х метрів безпосередньо перед початком завантаження прольоту на понтон. Навіть при такій довжині стріли і відстані від її місця кріплення на крані до місця, куди необхідно буде опустити вантаж на понтоні, розрахункове навантаження на обидва крани складе близько 95% від номінального на максимальному вильоті стріл.

Також на понтон вже встановили два трубчастих анкери, які повинні будуть заглибитися в дно Гавані за допомогою гідравлічних манжет. На них понтон буде додатково фіксуватися в момент маніпуляцій з тросами лебідок.

У міру встановлення додаткового обладнання на понтонну систему, все, що буде розміщуватися на ній стаціонарно, відразу обварюють зварювальники 112-го мостобудівельного загону, яких зараз там працює троє.

Таким чином, на понтон, на раніше встановлені дві 24-метрові опорні балки і 4 гідравлічних домкрати, які складають основу всієї домкратної системи, були встановлені вантажорозподільчі сталеві мати, на які були укладені дві поздовжні балки-ферми. В той же недільний вечір, вже після нашої зйомки, на ферми були поставлені додаткові мати зі змонтованими на них етажерками малої домкратної системи. Ця система за конструкцією принципово схожа на ту, яка використовувалася при підйомі і опусканні подільського фрагменту прольоту. Вона буде виконувати роль резервної і може бути задіяна у разі опускання рівня води в Гавані нижче проектного рівня.

Етажерки малої домкратної системи і інші нерухомі частини перев’язуються між собою фірмовими “саренсовскими” прямими і косими трубчастими розпірками в жорстку конструкцію. Також на балках основи домкратної системи вже розмістили залізобетонні противаги загальною масою близько 80 тонн. Вони повинні частково врівноважити собою незбалансоване розміщення обладнання і прольотів на понтоні.

Крім стаціонарних частин понтонно-домкратної системи, на понтон переміщено велику кількість допоміжного обладнання. На ньому, як і передбачалося, вже розмістилися два підйомники для персоналу, “склавши компанію” автокрану, що прибув туди раніше. Зібрані допоміжні риштування біля завантажувальних площадок домкратів. Біля кожного з основних домкратів ростуть стопки сталевих “подушок”. Про їх кількість ви можете судити з того, що висота кожної з них становить трохи більше 30 см., А загальна висота, на яку має бути піднятий проліт для його встановлення, оцінюється трохи менше ніж в 20 метрів.

Також на Рибальський півострів перевезені з Подолу все “возики” SPMT. Значна частина з них буде використана для транспортування фрагментів прольоту до місця їхнього навантаження на понтон. Поки лише перший проліт знаходиться в положенні, придатному для стропування. Також за допомогою SPMT-збірок прольоти будуть підніматися, щоб під них можна було завести балки-траверси.

Одну SPMT планують використати на естакаді на рівні метро, ​​щоб з її допомогою провести регулювання опорних частин прольотів автопроїзда по всій довжині естакади. Цю роботу планують почати незабаром.

На що чекати далі?

Найближчим часом компоновка понтонної системи буде завершена. Очікується, що завантаження першого фрагменту прольоту на понтон може початися до кінця поточного тижня, тобто до 25 жовтня 2020 року. Якщо, звичайно, не втрутяться якісь форс-мажорні обставини. З істотного обладнання самого понтона ще належить встановити баластну систему. До її складу входять 8 насосів з патрубками і шлангами. У міру опускання 550-тонного прольоту на понтон з одного боку, в протилежну його частину цими насосами закачуватиметься вода для того, щоб зберегти горизонтальне положення всієї системи. Після того, як проліт буде поставлений на місце монтажу і навантаження з домкратів почне зніматися, насоси викачають зайву воду, щоб понтон зміг нормально повернутися до місця наступної завантаження.

У такій конфігурації понтонно-домкратна система повинна перевезти і підняти над Гаванню два 80-метрових прольоти. Потім вона, вочевидь, буде переконфігурована, оскільки третій 40-метровий фрагмент повинен буде бути піднятий безпосередньо з понтона без участі понтонних домкратів. Очікується, що при його підйомі будуть використані прядеві домкрати, закріплені безпосередньо на краях раніше встановлених прольотів.

Що зроблено раніше по подільському заїзду?

Взимку 2020 року на Рибальському півострові був зібраний і встановлений на постійні опори останній (за розміщенням) 90-метровий вигнутий металевий фрагмент заїзду з вул.Верхній Вал (Поділ) на Рибальську естакаду Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Протягом весни, літа і частини осені на Подолі були проведені такі підготовчі роботи. Забетонований перший монолітний залізобетонний проліт подільського заїзду та складений перший металевий його фрагмент. Останній збирали методом послідовного приєднання до нього додаткових секцій та насувань на тимчасову і постійні опори в бік Гавані. Коли проліт досяг довжини 135 метрів, була проведена операція його опускання в проектне положення (таймлапс цього процесу дивимося тут: день перший и день другий), і стикування за рівнем з монолітним прольотом. Далі між першим і останнім фрагментами і повинні бути змонтовані три прольоту, зібрані на берегової майданчику Рибальського.

Відео-огляд:

Як змінювався понтон за минулий тиждень ви можете побачити в моїх попередніх оглядах: встановлення двох 40-тонних балок та понтон почав обростати першими застосуваннями.

Гелерея світлин:

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

2 коментар до “Понтонна система дуже змінилася за вихідні. Подільсько-Воскресенський міст”

Додати коментар