Кременчуцький район, Полтавська область

Служба відновлення (колишня Служба автомобільних доріг) у Полтавській області повідомила про те, що автомобільний міст через річку Сула на трасі ♦ Н-08 “Бориспіль – Маріуполь” на межі Полтавської та Черкаської областей біля с.Липове повністю побудований в конструкціях. Рух мостом ще не відкритий і транспорт ним не пускають, хоча навігатори вже прокладають ним маршрут. Наразі міст готують до нанесення гідроізоляції та асфальтування проїзної частини та підходів до нього.

Ще у середині квітня я повідомляв, що всі мостові металоконструкції зайняли своє місце на перебудованих опорах. Тоді вже розібрали частину тимчасових допоміжних конструкцій, почали демонтувати монтажну естакаду. Доварювалися консольні плити, готувалися до монтажу деформаційних швів.

Зараз всі деформаційні шви вже на своїх місцях: 3-профільний D-240, який виготовлявся у Німеччині, та два D-80, що виготовлялися у Дніпрі на виробництві ТОВ “Маурер Україна”. Широкий шов змонтували між сталевими прогоновими будовами першої та другої черг. А два вузьких – на устійних опорах мосту. Також вся прогонова будова вже опущена на постійні сферичні металеві опорні частини виробництва німецької компанії “MAURER SÖHNE”, яку в Україні дистрибує ТОВ “Маурер Україна”.

Зараз на мосту відбувається:

  • монтаж перильного огородження;
  • укріплення конусів берегових опор бутовою засипкою;
  • остаточний демонтаж технологічної естакади;
  • монтаж технологічних проходів для обслуговування мосту;
  • надводний та підводний демонтаж залишків шпунтового огородження.

Про те, як відбувається контроль якості та відповідності проекту на даному бідівництві я розповідав тут.

Замовником будівництва є Служба відновлення у Полтавській області. Генеральний підрядник і виконавець основних робіт – ТОВ “МП “Мостострой”.

Попередній міст на тут був побудований в 1962 році і до 2018 року жодного разу капітально не ремонтувався. За час тривалої експлуатації він прийшов у аварійний стан. Також його технічні параметри не відповідали сучасним нормативам. У 2018 намагалися розпочати його капітальний ремонт, але на це не вистачило коштів. Навесні 2020 року в рамках програми “Велике Будівництво” вдалося нарешті розпочати його реальну реконструкцію, яка мала завершитися у 2022 році. Нажаль, цим планам завадила велика російсько-українська війна. Але, наразі роботи добігають кінця. До кінця червня поточного року міст обіцяють відкрити для руху транспорту.

Останні новини з Полтавщини на нашому сайті: Агентство місцевих доріг Полтавської області відзвітувало про свою роботу у 2022 році. ONUR відзвітував про завершення комплексної реконструкції 68-кілометрової ділянки траси М-03, Агентство місцевих доріг оприлюднило рейтинг ТОП-35 територіальних громад Полтавщини, які брали участь у фінансуванні дорожних ремонтів місцевої та комунальної шляхової мережі, біля Полтави відновлювали гільзуванням старий водопропускник в бік Кременчука.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар