Гадяч, Миргородський район, Полтавська область

На Полтавщині продовжують покращувати місцеві дороги та штучні споруди, що на них розташовані. На цей раз новина від Агентства місцевих доріг (АМД) Полтавської області стосується невеличкого моста, що побудований на місцевій дорозі “Білопілля – Терни – Липова Долина – Гадяч” на  околиці Гадяча.

До 2018 року це була державна дорога територіального значення Т-19-04, як її й досі знає Google. Але, через децентралізацію, як я вже розповідав у попередній новині з міста Глобиного, в Полтавській області більшість територіальних доріг перевели в статус місцевих. А ті їхні частини, що проходили крізь населені пункти – у комунальні. Тож теперь держава не виділяє на догляд та ремонти цих доріг коштів з державного бюджету, а фінансувати ці роботи доводиться громадам та бюджету області. Місточок розташований в межах міста Гадяч, де дорога є міською вулицею Героїв Майдану. Тобто – комунальною дорогою. Отже, оновлення його фінансувала Гадяцька міська громада, а АМД було обрано у якості замовника, який також здійснює технагляд за роботами.

Міст був побудований у 1970-ті роки через сухий рівчак, що лише у період сильних дощів та танення снігу наповнюється водою. Він потребував ремонту і громада самостійно обрала його до оновлення. Під час робіт мостовики відремонтували опорні частини мосту, відновили перехідні плити та бетонні поверхні, зробили антикорозійний захист армування балок і влаштували монолітну залізобетонну плиту проїзду прогонової будови. Також робітники нанесли шар гідроізоляції, влаштували перильне та бар’єрне огородження-колесовідбій, а сам міст – заасфальтували.

Ще з липневих новин з Полтавщини: минулого тижня була новина про ремонт 7-ми місцевих доріг навколо Миргорода, на початку місяця повідомлялося про роботи з відновлення системи водовідведення на державній дорозі Р-11 біля Карлівки.

Новину повідомило на своїй FB-сторінці Агентство місцевих доріг Полтавської області:

Аварійний ремонт мосту через суходіл на автомобільній дорозі Білопілля – Терни – Липова Долина – Гадяч, який був побудований у 70-х роках минулого століття.

? В рамках ремонту за кошти громади відремонтували опорні частини мосту, відновили перехідні плити та бетонні поверхні, забезпечили антикорозійний захист армування балок і влаштували розвантажувальну монолітну залізобетонну плиту прогонової будови. Також нанесли шар гідроізоляції, влаштували перильне та бар’єрне огородження та нове асфальтобетонне покриття.
?? Не зупиняємось! Україна понад усе!

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар