Кременчуцький район, Полтавська область
Служба автомобільних доріг у Полтавській області поділилася інформацією про те, як відбувається контроль якості під час реконструкції автомобільного мосту через річку Сула на трасі Н-08 на межі Полтавської та Черкаської областей біля с.Липове.
Отже, на об’єкт постійно виїжджають представники технагляду замовника, щоб контролювати якість робіт та матеріалів, що використовуються, – під час кожного етапу будівництва. Для контролю залучаються технічні спеціалісти, задача яких – пильно стежити за відповідністю технологічних процесів, умов їх реалізації та вихідних результатів наявній проектній документації та чинним стандартам і нормам. Також фахівці власної лабораторії відбирають зразки матеріалів для лабораторних досліджень та проводять контрольні заміри певних параметрів за допомогою спеціальних приладів контролю. Лабораторія Служби автодоріг оснащена сучасними приладами для проведення необхідних досліджень. Зокрема, на виїзді інженери з якості працюють склерометром для вимірювання міцності бетону та динамічним щільноміром для контролю якості ушільнення ґрунту при земляних роботах.
- зразки бетону та арматури;
- міцність бетону в конструкціях;
- наявність сертифікатів і паспортів на будівельні матеріали;
- ступінь ущільнення основи земляного полотна на місцях стикування мосту та підходів
Крім контроля замовника підрядник, ТОВ “МП “Мостострой”, також здійснює постійний контроль засобами власної лабораторії.
Для контролю окремих етапів роботи залучаються незалежні фахівці. Так якість зварних з’єднань металоконструкцій, якими займаються працівники 112-го мостобудівельного загону, контролюють представники Інституту електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України. Вони проводять як “польові”, так і лабораторні дослідження.
І, оскільки на нашому сайті я намагаюся давати новинну інформацію, то, аналізуючи оприлюднені Службою автодоріг світлини, дізнаємося, що на об’єкті вже виконано зворотнє засипання насипу під’їзду до мосту з боку Черкащини. На фото бачимо процес контролю ущільнення грунту на ньому. Також забетоновано лежень під майбутню перехідну плиту і почали насипати щебеневий дренажний шар основи дорожнього одягу. За устійною опорою бачимо торець складеного металевого прогону: ортотропні плити вже встановлені на свої місця. Але наявність на прогоні зварювальника, що працює напіавтоматом, свідчить про те, що робота відбувається лише на першій секції.
Більш докладно про виконані станом на початок березня роботи я розповідав тут. Також ви можете подивитися докладний відео-огляд будівництва, який зафільмовано на початку лютого 2023 року.
Точних термінів відкриття руху мостом, з огляду на можливі “воєнні несподіванки”, замовник не називає, але в коментарях під своїм попереднім FB-дописом стосовно цього об’єкту, запевняє, що за умов належного державного фінансування транспорт поїде новим мостом вже в першому півріччі 2023 року.
Ще з останніх новин з Полтавщини: Агентство місцевих доріг Полтавської області відзвітувало про свою роботу у 2022 році. ONUR відзвітував про завершення комплексної реконструкції 68-кілометрової ділянки траси М-03, Агентство місцевих доріг оприлюднило рейтинг ТОП-35 територіальних громад Полтавщини, які брали участь у фінансуванні дорожних ремонтів місцевої та комунальної шляхової мережі, біля Полтави відновлювали гільзуванням старий водопропускник в бік Кременчука.