Кременчуцький район, Полтавська область

Служба автомобільних доріг у Полтавській області інформує про хід будівельних робіт з реконструкції автомобільного мосту через Сулу на межі Полтавської та Черкаської областей біля села Липове. Нагадаю, що після вимушеної перерви з початку російської навали, роботи були відновлені в листопаді 2022 року, з огляду на гостру потребу в цьому логістичному маршруті. Зараз вони тривають цілодобово, щоб у найкоротші терміни відновити рух дорогою Н-08 на цій ділянці.

На сьогодні на будівельному майданчику другої черги:

  • триває монтаж металоконструкцій прогонової будови;
  • завершили бетонування опор № 6,7,8;
  • бурять та бетонують палі на опорах № 3-4;
  • влаштувують тампонажний шар бетону на опорах № 3-4;
  • відкачують воду з котловану на опорі №5;
  • готують елементи арматурного каркасу ростверка опори №5;
  • розпушують армкаркаси паль під ростверк опори №5.

Міст поблизу села Липового на трасі ♦ Н-08 “Бориспіль – Маріуполь” – один з об’єктів, за яким я стежив у довоєнні часи і послідовно відзняв п’ять відео-оглядів його ремонту протягом 2021 року. Їх можна переглянути на моєму каналі. Працює тут компанія ТОВ “МП “МОСТОСТРОЙ”. Міст був збудований 1962 року. Має довжину 214 метрів. До початку ремонту знаходився в аварійному стані і не відповідав сучасним нормам по вантажопідйомності та габариту проїзду.

Ремонтні роботи тут розпочалися у 2018 році, але одразу ж припинилися через брак коштів. Початково, згідно проектної документації, міст мав реконструюватися у дві черги. Завдяки програмі “Велике Будівництво”, ремонт відновили у 2020 році. З того часу міст непроїзний для всіх видів транспорту (проїзд відсутній фізично).

Незадовго до мого останнього огляду, який я робив у грудні 2021 року, на проектне місце був встановлений новий судноплавний арковий прогон. Його заміна складала першу чергу робіт. Але, рух половиною мосту вирішили не відкривати. Натомість, ще до фінальних робіт першої черги, восени 2021 року провели тендер на другу чергу. Таким чином суттєво зекономили кошти та час на підготовчі роботи. Завершення всього комплексу робіт планувалося на вересень 2022 року. Але, російська навала скоригувала плани мостовиків. Тепер вони надолужують втрачений час.

Ще з нещодавніх новин з Полтавщини: ONUR відзвітував про завершення комплексної реконструкції 68-кілометрової ділянки траси М-03, Агентство місцевих доріг оприлюднило рейтинг ТОП-35 територіальних громад Полтавщини, які брали участь у фінансуванні дорожних ремонтів місцевої та комунальної шляхової мережі, біля Полтави відновлювали гільзуванням старий водопропускник в бік Кременчука.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар