Миргородська громада, Полтавська область

Миргородська міська громада. Схема з сайту decentralization.gov.uaУ середині липня я повідомляв вам про ремонтні роботи на семи місцевих дорогах на території Миргородської міської територіальної громади. На той момент одну з доріг вже опрацювали, а на інших шести готувалися розпочати роботи. З тих пір ми з вами суттєво підвищили власну обізнаність щодо стану з підпорядкуванням доріг саме на Полтавщині. Тому краще зможемо зрозуміти поточну новину.

Для  тих, хто не читав моїх розлогих пояснень стосовно того, звідки навколо Миргорода узялася така кількість саме місцевих доріг, коротко нагадаю. У 2018-му році на Полтавщині трапилася так звана “децентралізація”. На дорожньому господарстві області це відбилося так: більшу частину територіальних доріг, якими раніше опікувалася держава, перевели в розряд місцевих та комунальних. І ремонтувати, і доглядати за ними тепер – справа місцевих громад та обласної влади. На військовий час громади винаймають Агентство місцевих доріг (АМД) Полтавської області у якості замовника ремонтних робіт та фінансують ці роботи у межах своїх територій.

За повідомленням Офіційного сайту міста Миргород, ремонт доріг в межах громади триває. Дорожники вже відновили пошкоджені ділянки доріг від Миргорода в напрямках до населених пунктів: Дібрівки, Бакумівки, Хомутця і Петрівців. А найближчим часом роботи виконуватимуться до Ярмаків, Слобідки та Кибинців. На всіх ділянках працює місцевий підрядник АМД – ПрАТ “Миргодський агрошляхбуд”. Перед тим, як розпочати роботи у сільській місцевості, ним же були відновлені головні вулиці міста з насиченим автомобільним трафіком. Згодом планують відремонтувати ще кілька міських вулиц.

Зазначається, що для ремонту вулиць у селах використовується зворотній матеріал – “фреза”, яку отримують при демонтажі зруйнованого старого покриття на інших дорогах. А самі ж дороги між населеними пунктами ремонтують, відповідно до стану конкретних ділянок, – або суцільним перекриттям асфальтобетонними картами, або латками з гарачого асфальтобетону, або пневмо-струменевим методом – на дрібних пошкодженнях.

У повідомленні від Миргородської влади йдеться, що цього року на ремонти доріг у місті з бюджету громади вже виділено 24 мільйони гривень. На останній нараді в миргородського міського голови Сергія Соломахи, після обговорення звіту про хід ремонтних робіт, було з’ясовано, що зазначених коштів недостатньо на відновлення всіх проблемних доріг на території громади. Тому було запропоновано виділити додатково на ремонтні потреби 6 мильйонів гривень. Рішення ще має бути ухвалене місцевими депутатами.

Ремонтні роботи в межах міста планують завершити до кінця серпня поточного року, а за його межами – до кінця вересня. Також для миргородчан, певно, буде цікава інформація про стан справ з капітальним ремонтом міської вулиці Данила Апостола. Оскільки наразі в Україні видатки з бюджетів всіх рівнів на капітальні ремонти призупинені, міська влада шукає способів, як доробити ту ділянку, де роботи вже були розпочаті.

Також наприкінці липня з Полтавщини я повідомляв вам про таке: відновили дорогу від Гребінки в напрямку Оржиці, на дорозі Білопілля-Гадяч відремонтували міст, а в Глобиному ремонтують міські вулиці.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар