Лохвиця, Сенча, Вирішальне, Миргородський район, Полтавська область

Дорога "Лохвиця - Лубни" на мапі. © GoogleНа Полтавщині, за рахунок коштів Сенчанської сільської територіальної громади, ремонтують ділянку місцевої дороги “Лохвиця – Вирішальне – Лубни” від с.Вирішального до межі Лохвицької міської ТГ. За інформацією Агентства місцевих доріг (АМД) Полтавської області, наразі триває вирішення організаційних питань, після чого роботи буде продовжено вже до самої Лохвиці. Принципове рішення, щодо виділення відповідних коштів Лохвицькою міською владою, вже є.

Місцева дорога “Лохвиця – Вирішальне – Лубни” – це колишня державна територіальна дорога Т-17-23, протяжністю майже 60 кілометрів, що повністю проходить територією Полтавщини. Зараз вона має індекс О1712158. Я вже докладно розповідав раніше про те, що в 2018 році, в межах так званої “децентралізації”, майже всі територіальні дороги Полтавщини були переведені в статус місцевих та позбавлені державного фінансування на їх утримання та ремонти. Тепер підтримувати дороги у проїздному стані – це цілком справа місцевих громад та обласної влади.

Раніше питання ремонтів територіальніх доріг на Полтавщині, як і по всій Україні, вирішувалися централізовано – через обласні Служби автомобільних доріг (територіальні підрозділи “Укравтодору”) та фінансувалися з багатомільярдних коштів, що виділяє держава на утримання національної дорожньої мережі. Тепер же весь тягар утримання місцевих доріг в області поклали на плечі обласного Агентства місцевих доріг. І його задачі сталі набагато складнішими, ніж ті, що вирішувала САД. Адже, йому треба не лише планувати та організовувати ремонтні та будівельні роботи на дорогах і мостах, а ще й налагоджувати співпрацю з окремими місцевими громадами. Бо раніше у фінансуванні робіт на місцевих дорогах, зазвичай, застововувалася паритетна модель фінансування “50/50″ (тобто, половину коштів давала область, а половину – громада, на території якої пролягала ремонтна ділянка”. Тепер же, у військовий час, роботи з відновлення доріг фінансують” переважно, самі громади. Також, на період війни, комунальні ділянки доріг, за рахунок тих таки громад, має ремонтувати АМД силами своїх підрядників.

В ці дні ремонтні роботи тривають на ділянці дороги, що пролягає в межах території Сенчанської СТГ та на які з бюджету громади була виділена відповідна субвенція в розмірі 15 млн. грн. На сьогодні роботи виконуються окремими ділянками і їх зроблено вже на 5 млн. грн. Підрядна організація місцева: ТОВ “Лубенське ШБУ №9”.

До початку робіт дорога перебувала в край поганому стані. На менш зруйнованих ділянках проводиться ямковий ремонт латками з гарячого асфальтобетону. Там, де руйнувань дорожнього полотна більше, – ділянки переасфальтовуються суцільним вирівнюючим шаром великозернистого асфальтобетону. При цьому, перед тим грейдером та катками коригується подушка з ЩПС. На мосту через ручку Сулу в Сенчі  проведуть ямковий ремонт.

Також проводиться підготовча робота щодо продовження ремонтних робіт далі, на територію Лохвицької міської громади, – до самого міста. Поки що громада виділяє 0,5 млн.грн. на підготовчі роботи. Ремонт планують розпочати після того, як роботи у Сенчанській громаді будуть завершені. Загальна протяжність ділянки, яку збираються відремонтувати, складає приблизно 21 км.

Треба зазначити, що наразі мова йде лише про вкладання нижнього шару пористого асфальтобетону. В межах наявного фінансування. Чи будуть потім вкладати фінішний дрібнозернистий шар, – залежить від рішення громад та наявності подальшого фінансування цих робіт. Але ж, мої постійні глядачі та читачі добре знають, що одношарова дорога з великозернистого асфальтобетону, навіть при якісній основі та невеликих транспортних навантаженнях, буде стояти максимум до наступного літа. Для того, щоб про неї можна було “забути”, принаймні, на найближчі років 5, – вирівнюючий шар треба обов’язково закрити фінішним дріброзернистим асфальтобетоном. А для доріг, де є постійний трафік, включаючи вантажний, – треба взагалі робити 3-шаровий конструктив. Тож, будемо сподіватися, що протягом максимум наступних весни-літа, – роботи на цьому відтинку фіналізуються і сьогоднішні старання дорожників не пропадуть марно.

Ще з нещодавніх новин з Полтавщини: біля Гребінки відремонтована дорога на Оржицю, в Гадячі відремонтовано міст, 7 місцевих доріг ремонтується навколо Миргорода, на початку місяця підрядники Полтавської обласної САД відновлювали систему водовідведення на державній дорозі Р-11 біля Карлівки.

Новину повідомило на своїй FB-сторінці Агентство місцевих доріг Полтавської області:

Лохвиця – Вирішальне – Лубни ремонт в Сенчанська територіальна громада.

? Завдяки співпраці з громадою підрядники Агентства здійснили вирівнювання основи щебенево-піщаною сумішшю автогрейдером на найбільш ушкоджених ділянках та влаштували вирівнюючий шар із пористої асфальтобетонної суміші асфальтоукладачем.
?? Разом до перемоги!

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар