Бучанський район, Київська область

Наприкінці січня 2023 року я показав вам, як триває капітальна відбудова мосту через р.Ірпінь на міжнародній “Варшавській” трасі ♦ М-07 “Київ – Ковель – Ягодин” на околиці Гостомеля Бучанського району Київщини. Роботи тут виконує броварський 112-й мостобудівельний загін, а замовником робот є Служба автомобільних доріг у Київській області. З того часу я ще двічі відвідував будівельний майданчик.

На сьогодні правий проїзд мосту (від Києва в напрямку Ковеля) вже має змонтовані балки на трьох нових прогонах. Нагадаю, що з восьми прогонів старого мосту, п’ять були визнані придатними до подальшого використання після ремонту, а три – перебудовуються наново. Також на балках влаштовані плити незйомної опалубки. Забетонована перехідна плита. Мостобудівельники готуються в’язати каркас та бетонувати монолітну плиту на нових прогонах. Зі старою частиною мосту їх буде сполучати деформаційний шов.

На лівому проїзді вже забетонували ростверки опор 1 та 2. На другій опорі нарощують каркаси для бетонування стійок. Всього за новим проектом буде побудовано шість проміжних опор. Буронабивні палі для них вже влаштовані. Старий міст мав на одну опору більше, хоча загальна довжина споруди залишиться незмінною. Теперь працівники 112-го мостозагону займаються зведенням ростверків, розкриваючи по два котловани.

Два паралельних мости через Ірпінь на околиці Гостомеля було підірвано українськими оборонцями, завдяки чому тут вдалося повністю знищити велику колону бронетехніки “росгвардії” та російського десанту, яка намагалася захопити Київ “за три дні”. Наприкінці весни 2022 року військові мостовики збудували тут тимчасовий міст, а у жовтні поряд з ним була відкрита ще одна пересипна тимчасова переправа. Влітку 2022 року 112-й мостобудівельний загін приступив до демонтажу зруйнованих конструкцій правого проїзду та повного демонтажу – лівого. Після цього почалася робота з ремонту правої та будівництво лівої мостових споруд.

Решту подробиць дивіться у відео-оглядах. Терміни завершення робіт замовник не називає. Мостовики планують в першу чергу забезпечити відкриття руху правим проїздом.

Дивитися відео зараз:

А в перших числах лютого будівельний майданчик тут виглядал отак:

З нещодавніх новин з Київської області на нашому сайті: як капітально відбудовують міст на “Варшавці” в Бородянці,  “Автомагістраль-Південь” розповіла про роботи на мості через Ірпінь в Стоянці. Відкрито рух обома проїздами мосту через Трубіж поблизу Борщева. Біля Фастова заасфальтовано тимчасовий переїзд через Ірпінь на дорозі Р-04.  В Бучанському районі ремонтували міст між Макаровим та Бородянкою.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар