Броварський район, Київська область
Чергові новини з капітальної відбудови зруйнованого мосту через річку Трубіж біля села Борщів на трасі ♦ М-03 “Київ – Полтава – Харків – Довжанський”.
Міст на шляху до Києва будується без вихідних та у цілодобовому режимі. Тут працює “Автомагістраль-Південь”. На сьогодні вже завершено спорудження опор, для чого було влаштовано 80 буронабивних паль. Всього на нових розтверках побудовано 24 стійки проміжних опор. Для цих опор кожного з двох проїздів розтверки окремі, але устої зроблені загальним монолітом. “Укравтодор” повідомляє, що вже забетоновані перехідні плити на лежнях. Але, на оприлюднених світлинах ми цього не бачимо. Проте, натомість, можемо помітити, що окремими захопками вже бетонуються відкоси та конуси устоїв. Також на ригелях опор, крім підфермників, присутні так звані “сейсмічні упори”. Зазвичай, їх влаштовують, коли міст розташований на повороті та має невеликий радіус, – щоб запобігти поперечному здвиганню прогонової будови, коли важкі вантажівки входять у поворот на мості.
Вже змонтована більша частина балкових прогонів. На оприлюднених світлинах ми бачимо, що використовуються балки двох довжин. Середній надрічковий прогін більш довгий. Решта прогонів коротші. На них по секціях армуються та бетонуються розвантажувальні монолітні плити проїзду. Текстовий опис не дає повної уяви про прогрес будівництва. Набагато більше ви зможете побачити, якщо порівняєте світлини з попередньої публікації та ті, що були зроблені кілька днів тому.
Міст був знищений на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Після деокупації Київської та Чернігівської областей, за погодженням з військовими, біля зруйнованого мосту, на замовлення Служби автомобільних доріг у Київській області, працівниками компанії “Автомагістраль-Південь” був зроблений тимчасовий об’їзд. Після цього було прийняте рішення капітально відбудувати міст з урахуванням вже сучасних нормативів по вантажопідйомності та з використанням більш прогресивних конструкцій. Завершити будівництво мостовики планують цієї осені.
Мостова споруда матиме два проїзди. Її довжина 96 метрів, зовнішні габарити кожного з проїздів – по 13,5 метрів, ширина проїжджої частини становитиме 10,6 метрів для кожного напрямку руху. Тротуари будуть суто технологічними. Кожен проїзд має по 5 балкових прогонів на основі і-подібних балок. Загалом у конструкції мосту буде використано 70 балок: 14 довгих та 56 – коротших.
Всього ж на Київщині зараз капітально відбудовують чотири мости.
Новину повідомив на своїй FB-сторінці “Укравтодор”:
На Київщині відбудовуємо міст на трасі М-03 Київ – Харків
Міст через Трубіж розташований на одній основних транспортних артерій країни – дорозі М-03 Київ – Харків. Ця міжнародна траса є однією з ключових доріг, що сполучає столицю з Полтавщиною і Харківщиною.Після звільнення регіону від російських загарбників дорожники збудували поруч з мостом тимчасовий об’їзд, що дало змогу рухатись транспорту не витрачаючи час та зайві кілометри. Втім, відбудова мосту є важливою для повноцінного проїзду вантажівок. Траса М-03 продовжує відігравати важливу роль у товарообігу країни.Дорожники розібрали конструкції зруйнованого мосту та розпочали капітальну відбудову штучної споруди. На сьогодні завершено влаштування 80 буронабивних паль, ростверків, 24 стійок опор та влаштовано перехідні плити опори.Наразі ведуться роботи по монтажу балок прогонової будови, паралельно – монтаж опалубки, армування і бетонування монолітної плити по секціях.Будівельні роботи плануємо завершити вже восени цього року, тому дорожники працюють на об’єкті 24/7.Після відбудови мосту транспорт зможе безперешкодно рухатись дорогою міжнародного значення, що сприятиме швидкості та економічності доставок вантажів.Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну на Київщині було зруйновано 24 штучні споруди, на цей час 20 тимчасових переправ і об’їздів вже функціонують. Ці тимчасові споруди дали можливість швидко налагодити логістичні коридори між столицею з постраждалими від бойових дій населеними пунктами.