Бучанський район, Київська область

Пройшло трохи менше місяця, як ми з вами познайомилися з мостовим об’єктом на околиці Бородянки Бучанського району Київщини, і ось маємо новини про те, що відбувається на будівельному майданчику. Нагадю, що мова йде про капітальну відбудову мосту через річку Здвиж на міжнародній “Варшавській” трасі ♦ М-07 “Київ – Ковель – Ягодин”.

Протягом трьох з половиною тижнів мостобудівельники з групи компаній “RDS” добудували третю опору та вилучили шпунтову відгородку навколо неї. Наразі, всі чотири опори майже готові. Залишилося лише забетонували підфермники на тій таки третій.

За цей же час компанією ТОВ “Містіндустрія” були виготовлені всі необхідні балки. Я вже зазначав раніше, що для відбудови цього об’єкту вперше в Україні були виготовлені 36-метрові мостові І-подібні балки з попередньо напруженою арматурою. Раніше в нашій країні виготовлялися балки цього типу з максимальною довжиною 33 метри. Міст матиме три балкові прогони: 1-2 та 3-4 – довжиною по 33 метри та центральний 2-3 – над водою – завдовшки 36 метрів. Якщо все піде за планом, то наприкінці лютого на майданчику планують розпочати монтаж балок прогонів 2-3 та 3-4.

Також мостовики встановили у проектні місця ЛОСи – локальні очисні споруди, які мають фільтрувати дощову воду з прогонової будови мосту. Всього на об’єкті запроектовано 8 ЛОСів: 4 будуть “обслуговувати” мостову споруду та ще по 2 – кожен з під’їздів до мосту.

На прогоні 1-2, першому, який був зібраний та мав вже монолітну плиту на час нашої попередньої зйомки, – забетонували тротуарні блоки.

Раніше я оповідав, що міст біля Бородянки було знищено російськими окупантами, коли вони тікали з Київщини. У квітні 2022 року дорожники ПП “Автомагістраль” зробили тут тимчасовий переїзд з будівельного сміття. Влітку було прийняте рішення капітально відбудувати міст і наприкінці літа до роботи приступили мостовики групи компаній “RDS”. Замовником робот виступила Служба автомобільних доріг у Київській області. Терміни завершення робіт поки що не називаються. Відомо лише, що до кінця поточного 2023 року міст має бути готовим.

Як виглядає будмайданчик зараз, – дивіться у відео-огляді.

Дивитися відео зараз:

З нещодавніх новин з Київської області на нашому сайті: мали новини про капітальну відбудову мосту на трасі М-07 в Гостомелі. “Автомагістраль-Південь” розповіла про роботи на мості через Ірпінь в Стоянці. Відкрито рух обома проїздами мосту через Трубіж поблизу Борщева. В Бучанському районі ремонтували міст між Макаровим та Бородянкою.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар