Надвірнянський район, Івано-Франківська область

У Надвірнянському районі Івано-Франківщини проведене аварійне укріплення дорожнього полотна траси ♦ Н-09 “Мукачево – Львів” уздовж річки Прут. Для цього була збудована 600-метрова підпірна стінка з габіонних ящиків. Вона має захистити дорогу від підмивання річковими водами та замінити собою частково зруйновану під час літніх злив парапетну огорожу. Про це повідомляє у своєму дописі Служба автомобільних доріг у Івано-Франківській області.

Роботи виконувала франківська компанія “ПБС” на замовлення САД в Івано-Франківській області. Точна локація не зазначається, тому на мапі внизу статті ви можете побачити лише позначення загальної ділянки дороги, де вона час від часу наближається до русла Прута. Сама ж дорога в цій місцевості була відремонтована останніми роками та перебуває у відмінному експлуатаційному стані.

Гірські дороги постійно ведуть боротьбу за місце під сонцем з гірськими річками. Злива в горах здатна в лічені хвилини перетворити річку, яку зазвичай можна перетнути у брід, у бірхливий потік, що зносить все на своєму шляху. Карпати постійно потерпають від повеней і дороги тут доводиться захищати монолітними або габіонними стінками. В це важко повірити мешканцям рівнинної України, але за кілька годин річка, рівень якої миттєво підіймається на 3-5 метрів і води несуться зі швідкістю гоночного боліда, здатна змити не лише дорогу, але й самі тераси, на яких зазвичай ці дороги тут побудовані. Найміцніші стінки доволі часто не витримують і дорожники змушені їх постійно відновлювати та укріплювати. Нагадаю, що за процесом будівництва схожої штучної споруди ми з вами слідкуємо вже протягом кількох місяців також і у Чернівецькій області.

Нажаль, через військовий стан зараз немає можливості їздити Україною та фільмувати процес проведення таких робіт, щоб показати його вам. Але, тим, кому цікаво, як виглядають наслідки карпатської повені та які заходи вживають служби автодоріг для їх подолання, пропоную подивитися огляд, який я зробив на цій дорозі після повеней влітку 2020 року. Частини перша та друга.

З нещодавніх новин з Франківщини на нашому сайті: завершується ремонт мосту через Прут у Ворохті та відремонтована ділянка дороги Р-20 від Тлумача до Озерян.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар