Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Півтора тижні тому я повідомив вам про відновлення реконструкції найскладнішої ділянки “Дороги Єдності” ♦ М-30 “Стрий – Ізварине” (колишня М-12) на території Прикарпаття: від межі Львівщини до Рогатина. Сьогодні ж отримали повідомлення Служби автомобільних доріг у Івано-Франківській області про хід дорожньо-будівельних робіт.

Роботи за цій ділянці розпочалися наприкінці минулого року. Працює тут дорожня компанія “ПБС”. Замовник – САД у Івано-Франківській області. Зараз на дільниці робиться наступне:

  • влаштування асфальтобетонного покриття біля села Помонята;
  • підготовка до асфальтування ділянки, підходів та проїзної частини двох мостів у селі Княгиничі;
  • проведення зміцнення основи дорожнього одягу мінерально-піщаною сумішшю біля села Загір’я;
  • профілювання узбіч та відкосів земельного полотна.

З початку реконструкції і до цього часу було виконано наступне:

  • проведено корекцію поздовжнього профілю, зміну радіусу та розширення дорожнього полотна на окремих ділянках;
  • влаштовано каналізаційні колодязі в Княгиничах;
  • побудовано три мости;
  • заасфальтовано ділянку дороги, влаштовано тротуари і заїзні кишені в селі Залужжя.

Довжина відтинку автошляху від межі Львівщини до Рогатина становить 16,5 км. Роботи з приведення до стандартів другої категорії всієї прикарпатської частини дороги розпочалися у 2020 році в рамках національної програми “Велике Будівництво”. Ділянка аналогічної довжини від Рогатина до межі Тернопільщини була завершена у 2021 році. Після відновлення робит з реконструкції дорожники намагаються завершити все до зими. Таким чином, на території Івано-Франківщини траса М-30 буде повністю відремонтована.

Нагадаю, чому ці роботи відновлено саме, як реконструкцію. В той час, як більшість дорожних робіт в країні протягом військового часу робиться в межах експлуатаційного утримання. Причина в тому, що М-30 – одна з трьох (разом з М-06 та М-07) головних автотрас, які сполучають центральну та східну частини України з західною, та прямують до кордонів з ЄС. При чому, серед інших, вона єдина оминає Київ, який не має об’їзної. Але, ця траса протягом тривалого часу не використовувалася для транзиту вантажів до та з Європи саме через незадовільний стан дороги у західних областях: на Львівщині, Франківщині та Тернопільщині. Цю ситуацію і виправляють протягом двох останніх років. Наразі, з Тернопільщини, де дорога була також майже відремонтована у минулому році, теж надішла звістка про відновлення робіт на її останній недоопрацьованій ділянці.

Я робив відео-огляд всієї франківської частини траси у середині квітня 2021 року. В ньому ви можете побачити, як жахливо виглядала невідремонтована ділянка дороги від Рогатина у бік Львівщини, а також як проходили роботи у бік Тернопільщини. Вдруге я повернувся на М-30 вже на початку липня 2021 і у огляді показав прогрес робіт саме на тій частині, що наразі завершена. На львівському напрямку тоді роботи ще не починалися.

З нещодавніх новин з Франківщини на нашому сайті: одночасно ремонтують три мости в різних районах Франківщини,  наприкінці жовтня у Калуському районі полагодили ще один міст – через річку Лімницю, у вересні в області ремонтувалися ще чотири мости, на трасі Н-09 збудовано захисну 600-метрову підпірну стінку. У Ворохті завершують ремонт мосту через Прут, який був призупинений через велику війну. Відремонтована ділянка дороги Р-20 від Тлумача до Озерян.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар