Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Три тижні минуло з того дня, як ми мали останні новини з реконструкції найскладнішої ділянки міжнародної траси ♦ М-30 “Стрий – Ізварине” (колишня М-12) на Прикарпатті: від межі Львівщини до Рогатина. Сьогодні Служба автомобільних доріг у Івано-Франківській області вчергове проінформувала нас про хід дорожньо-будівельних робіт.

Роботи на цій ділянці розпочалися наприкінці минулого року. Після вимушеної перерви через російську навалу, на початку листопаду 2022 року, згідно Постанови Кабінету Міністрів України, вони були відновлені завдяки тому, що дорога має стратегічне значення. Погодні умови листопада-початку грудня, на щастя, були сприятливими та дозволили проводити основні роботи. На ділянці працює дорожня компанія “ПБС”. Замовник – САД у Івано-Франківській області. Науково-технічний супровід здійснюють фахівці ДП «ДерждорНДІ». Технічний нагляд: ТОВ «Альянс-Консалтинг-ІФ».

Протягом останніх трьох тижнів на дільниці виконані такі роботи:

  • приведені до вимог ІІ категорії геометричні параметри і технічні характеристики дороги ;
  • зміцнено основу дорожнього одягу методом холодного ресайклінгу;
  • влаштовано на кількох ділянках вирівнювальний шар крупнозернистого асфальтобетону та верхній шар щебенево-мастикового асфальтобетону (ЩМА);
  • заасфальтовано міст через річку Свірж і гідротехнічну споруду (міст-шлюз) у селі Княгиничі.

Довжина ремонтної дільниці становить 16,5 км. Як бачимо, на сьогодні основні роботи з реконструкції дороги вже добігають кінця. Є надія, що, при сприятливій погоді, рух основним проїздом дороги можна буде відкрити вже до Нового року. Роботи з капітального ремонту та реконструкції всієї прикарпатської частини дороги розпочалися у 2020 році в рамках національної програми “Велике Будівництво”. Ділянка аналогічної довжини від Рогатина до межі Тернопільщини була відремонтована у 2021 році.

У середині квітня 2021 року я вперше відвідав цей дорожній об’єкт та зробив відео-огляд всієї франківської частини траси. В ньому ви бачили, як жахливо виглядала ділянка дороги від Рогатина у бік Львівщини до ремонту, та перебіг робіт у бік Тернопільщини. На початку липня того ж року я вдруге побував на М-30 і у черговому огляді показав прогрес робіт на нині завершеній ділянці. На львівському напрямку дороги від Рогатина роботи тоді ще не починалися.

З нещодавніх новин з Франківщини на нашому сайті: завершується будівництво мосту в Рожнові на Косівщині, який почали споруджувати 14 років тому, одночасно ремонтують три мости в різних районах Франківщини,  наприкінці жовтня у Калуському районі полагодили ще один міст – через річку Лімницю, у вересні в області ремонтувалися ще чотири мости, на трасі Н-09 збудовано захисну 600-метрову підпірну стінку. У Ворохті завершують ремонт мосту через Прут, який був призупинений через російську навалу.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар