Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Служба відновлення (колишня САД) в Івано-Франківській області повідомила про ремонтні роботи з відновлення частини міжнародної траси ♦ М-30 “Стрий – Ізварине” – під’їзд до Рогатина.

Після утворення до 30-ї річниці Незалежності України у 2021 році нової міжнародної траси М-30, яку назвали “Дорогою єдності”, – з колишньої М-12, що проходила через Рогатин, і траси М-04 (Дніпропетровщина – Луганщина), – була змінена схема дорожнього руху для транзитного та великовагового транспорту. Тепер з Львівської області транспорт без заїзду в місто скеровується на Південь, де нова траса співпадає з відтинком дороги Н-09. І далі, у селі Вербилівці – рухається на відремонтований обхід Рогатина. Між селами Кутці та Пуків влаштована нова кільцева розв’язка, на якій транзит потрапляє вже на колишню М-12 і далі продовжує рух у напрямку Тернопільщини.

Від зазначеної розв’язки до межі з Тернопільською областю дорога капітально відремонтована протягом 2020-2021 років. Від Рогатина в бік Львівщини капітальний ремонт траси М-30 був розпочатий наприкінці 2021 року і з кількамісячною перервою з початком російської навали зараз наближається до свого завершення. Але невідремонтованою залишилася частина старої траси М-12 між новою розв’язкою та міською межею. Це теж частина дороги М-30, яка має назву “під’їзду до Рогатина”. Власне, її зараз і ремонтують співробітники  підрядної компанії ТОВ “ПБС”.

Цю ділянку наприкінці 2021 року перевели з комунального підпорядкування в управління Служби відновлення (раніше – Служба автомобільних доріг) в Івано-Франківській області. Донедавна тут були великі ями та вибоїни, що потребувало нагального ремонту. Тепер дорогу приводять до належного експлуатаційного стану. Дорожнє покриття ремонтують переасфальтуванням суцільних локальних карт. Старе покриття фрезерується, вкладається нова основа, по якій влаштовують шари асфальтобетону. Також приведуть до ладу мостові споруди на ділянці та впорядкують узбіччя.

Останні новини з Франківщини на нашому сайті: заасфальтували ліву половину мосту у селі Верхній Вербіж Коломийського району на трасі Р-24, наприкінці квітня наново заасфальтували великий міст через Дністер біля Устечка на дорозі Р-24, на двох ключових автошляхах Прикарпаття проводилися роботи з утримання, до переліку мостів, що зараз ремонтують в Прикарпатті, додався ще один. В області  ремонтують чотири мости.  У Делятині САД разом з місцевою громадою реалізувала проект з покращення комфорту та безпеки руху для пішоходів уздовж траси, що проходить через населений пункт. З початку нового 2023 року на трасі М-30 (М-12) вже тривають роботи,  завершується будівництво мосту в Рожнові на Косівщині, який почали споруджувати 14 років тому, на трасі Н-09 збудовано захисну 600-метрову підпірну стінку.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар