Коломийський район, Івано-Франківська область

Служба відновлення (колишня САД) в Івано-Франківській області повідомила про влаштування асфальтобетонного дорожнього покриття на мосту через р.Вербижець в селі Верхній Вербіж на регіональній дорозі ♦ Р-24 “Татарів – Кам’янець-Подільський” у Коломийському районі області. Йдеться про ліву сторону мосту. Востаннє новини з цього об’єкту мали наприкінці березня 2023 року. Розпочався ремонт правої сторони.

Ремонтувати невеличкий однопрогоновий міст у Верхньому Вербіжі Служба відновлення розпочала на початку березня. Прогонова будова споруди складається з балок зразка 1960-х років, з’єднаних між собою діафрагмами та вкладених на дві устійні опори. Працюють тут співробітники підрядної компанії ТОВ “ПБС”. Роботи проводяться без перекриття руху.

За рахунок коштів, що виділяються на експлуатаційне утримання дорожньої мережі, було виконано:

  • на лівій частині мосту перебетонована плита проїзду та влаштовано гідроізоляцію;
  • змонтовано перехідні плити та оновлено підходи до мосту;
  • забетоновано тротуар;
  • влаштовано два шари асфальтобетоного покриття проїзної частини.

На сьогодні мостовики вже розпочали роботи на правій частині мосту. Тут буде виконано той же перелік відновлювальних операцій. Після повного асфальтування мостової споруди будуть оновлені перильне та бар’єрне огородження, нанесуть дорожню розмітку.

Дорога Р-24 “Татарів – Кам’янець-Подільський” є однією з ключових доріг південнної частини Прикарпаття. Також її неофіційно називають “альтернативним шляхом до Буковелю”. В попередні роки у Івано-Франківській області проведено її поточний середній ремонт у Надвірнянському, Верховинському і Косівському районах, та від Коломиї до межі з Тернопільщиною.

Івано-Франківський, Калуський та Надвірнянський райони

Кількома днями раніше Служба відновлення також згадувала про підготовку до демонтажу дорожнього одягу правої сторони зазначеного мосту, а разом з тим повідомила і про інші роботи, які зараз виконуються на дорогах області. Зокрема, дорожні бригади підрядників ліквідовували ямковість на дорогах: ♦ Р-20 “Тязів – Старі Кути” – в селах Озеряни та Живачів, та на ♦ Н-18 “Івано-Франківськ – Тернопіль” – біля Тисмениці. Всі дорожні об’єкти розташовані в Івано-Франківському районі.

Також проводилося очищення тросового огородження на мосту через Дністер у Галичі (траса ♦ Н-09 “Мукачево – Львів”, Івано-Франківський район). Демонтували тимчасові зимові дорожні знаки на дорогах ♦ Н-09 “Мукачево – Львів” біля Яблуницького перевалу у Надвірнянському районі та на дорозі ♦ Р-84 “Бібрка – Бурштин” (Калуський і Івано-Франківський райони). Упорядковували узбіччя державних автошляхів області.

Останні новини з Франківщини на нашому сайті: наприкінці квітня наново заасфальтували великий міст через Дністер біля Устечка на дорозі Р-24, на двох ключових автошляхах Прикарпаття проводилися роботи з утримання, до переліку мостів, що зараз ремонтують в Прикарпатті, додався ще один. В області  ремонтують чотири мости.  У Делятині САД разом з місцевою громадою реалізувала проект з покращення комфорту та безпеки руху для пішоходів уздовж траси, що проходить через населений пункт. З початку нового 2023 року на трасі М-30 (М-12) вже тривають роботи,  завершується будівництво мосту в Рожнові на Косівщині, який почали споруджувати 14 років тому, на трасі Н-09 збудовано захисну 600-метрову підпірну стінку.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар