Світлина Київської САД

Фастівський район, Київська область

На минулому тижні Служба автомобільних доріг у Київській області повідомила про початок аварійних ремонтних робіт на дорозі регіонального значення ♦ Р-04 “Київ – Фастів – Біла Церква – Тараща – Звенигородка”. У щільному потоці інших інфраструктурних новин з усієї України я ледь не проґавив цю, тому даю її трохи з запізненням. Але, вона непересічна, тому нехай посяде належне їй місце у нашій новинній стрічці.

Отже, чим ця новина зацікавила мене? Справа у тому, що ділянка об’їзду Фастова хоч и належить до траси Р-04, але до початку цього року перебувала на балансі міської влади Фастова. Я неодноразово розповідав вам у своїх “дорожніх” оглядах, що переважно дороги з індексами “М”, “Н”, “Р” та “Т” знаходяться на балансі у обласних служб автомобільних доріг (територіальні підрозділи “Укравтодору”), які ними і опікуються. Але, ще з минулих часів, деякі ділянки таких доріг можуть перебувати у власності обласної влади, міських та селищних громад. Поступово “Укравтодор” проводить роботу щодо передачі на баланс своїх САД подібних ділянок. Зрозуміло, що коли в дороги один “хазяїн”, то контролювати її стан та своєчасно ліквідувати проблеми набагато легше.

На початку цього року зазначена об’їздна фастівська ділянка Р-04 була передана на баланс Служби автомобільних доріг у Київській області. Оскільки процес передачі відбувався протягом певного часу, то цей відтинок дороги був поставлений в план Служби на проведення його капітального ремонту на 2022-й рік. Тут багато дисятиліть не проводилося ремонтів і стан дорожнього покриття оцінювався фахівцями САД, як критичний.

Нажаль, початок повномасштабної російсько-української війни порушив багато планів. Довелося відкласти до нашої Перемоги і цей ремонт. Але, дорогою користуються багато водіїв, що, через її вкрай незадовільний стан, доволі проблематично. Тому було прийняте рішення терміново провести її аварійний ямковий ремонт за рахунок експлуатаційного утримання. Наразі йдеться про ділянку протяжністю 3,2 км. з всього майже 13-кілометрового об’їзду.

Ремонтні роботи проводить компанія “Автомагістраль-Південь”. Найбільш проблемні ділянки будуть закриватися суцільними асфальтобетонними картами. В деяких місцях доведеться коригувати основу. Дрібні вибоїни ліквідуватимуть невеличкими латками.

Також на минулому тижні в нас були наступні новини з Київщини: в Ірпіні почали заміну магістрального каналізаційного колектора, а біля Демидова – ремонтують міст, що був зруйнований  внаслідок удару блискавки.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Київській області:

Об’їзну Фастова почали ремонтувати

? Стартували роботи на автомобільній дорозі Р-04 Київ – Фастів – Біла Церква – Тараща – Звенигородка.
Йдеться про відрізок дороги протяжністю 3,2 км, який Служба цього року прийняла на баланс від міської влади.
? Роками, ця ділянка автошляху не ремонтувалась, тож зважаючи критичний стан дорожнього покриття – розпочали аварійний ремонт.
? Наразі на цьому відтинку автошляху буде проведено ліквідацію ямковості аби забезпечити належний проїзд для всіх видів автотранспорту.
▫ До початку повномасштабного військового вторгнення планували капітально відремонтувати об’їзну. Наразі такі види робіт вимушено на паузі.
❗ Радимо водіям та перевізникам дотримуватись швидкісного режиму та враховувати вищезазначену інформацію плануючи свої маршрути.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар