Бучанський район, Київська область

З січня 2023 року ми з вами спостерігаємо за капітальною відбудовою мосту через р.Ірпінь на міжнародній “Варшавській” трасі ♦ М-07 “Київ – Ковель – Ягодин” на околиці Гостомеля у Бучанському районі. Попередні новини про хід відбудови мали від 15 лютого. І ось до вашої уваги пропонується черговий відео-огляд, який я зафільмував в останній день зими.

Нагадаю, що генеральним підрядником та виконавцем робіт тут є 112-й мостобудівельний загін з міста Броварів. А замовником робот – Служба автомобільних доріг у Київській області.

Отже, порівняно зі станом справ на 15 лютого, на правому проїзді мосту розібрано опалубку та загідроізольовано перехідну плиту на восьмій устійній опорі. Але основна робота зараз сконцентрувалася на будівництві лівого проїзду, який відбудовують практично “з нуля”.

Для устійних опор 0 та 7 прибули забивні палі власного виробництва 112-го мостозагону. Ними посилять наявні пальові поля: по одному рядку паль – це все, що проектувальники вирішили залишити від старого мосту. На опорах 1 та 2 вилучено шпунт, забетоновано стійки, виконано зворотнє засипання. На першій опорі щойно забетонований ригель. Розкриті котловани на опорах 3 та 4. На наших очах на третій опорі виконувався тампонаж (влаштування тампонажного бетону в котловані), який одночасно слугуватиме бетонною підготовкою під майбутній ростверок. Частково вже зрубані оголовки паль та розпушена арматура.

На четвертій опорі в нас була можливість спостерігати за роботою спеціальної принади для “відкусювання” паль – так званого “pile cutter”. Це гідравлічне пристосування, яке за рахунок кількох вижимних циліндрів, розташованих по колу, загартованими “піками” равномірно стискає оголовок палі та відколює від нього необхідну частину. Таким чином робота значно прискорюється, а частка важкої ручної праці зменшується. Залізобетонну палю завтовшки 1,5 метри “пайл каттер” “перекусює” за лічені секунди.

Подвійний міст через Ірпінь на околиці Гостомеля було підірвано українськими оборонцями, завдяки чому тут вдалося повністю знищити велику колону бронетехніки “росгвардії” та російського десанту, яка намагалася прорватися до Києва. Наприкінці весни 2022 року військові мостовики збудували тут тимчасовий міст, а згодом –  ще одну пересипну тимчасову переправу. Влітку 2022 року 112-й мостобудівельний загін приступив до демонтажу зруйнованих конструкцій та відбудови мостового переходу.

Дивитися відео зараз:

З останніх новин з Київської області на нашому сайті: на місцевій дорозі між Михайлівкою-Рубежівкою та Забуччям у Бучанському районі відбудовують зруйнований міст, капітально відбудовують міст на “Варшавці” в Бородянці,  “Автомагістраль-Південь” розповіла про роботи на мості через Ірпінь в Стоянці. Відкрито рух обома проїздами мосту через Трубіж поблизу Борщева. Біля Фастова заасфальтовано тимчасовий переїзд через Ірпінь на дорозі Р-04.  В Бучанському районі ремонтували міст між Макаровим та Бородянкою.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар