Бишкінь, Лебединська громада, Сумська область

Роботи з відбудови 200-метрового мосту через річку Псел біля села Бишкінь, що неподалік Лебедина, які розпочалися наприкінці червня 2022 року, нарешті наближаються до завершення. Наразі, міст вже вкрили гідроізоляцією та заасфальтували першим шаром асфальтобетону. Про це повідомив у своєму дописі “Укравтодор”.

Міст на околиці Бишкіні був зруйнований 6 березня цього року під час наступу російських загарбницьких військ на Київ через Сумську область. Він розташований на дорозі ♦ Т-19-09, що сполучає Лебедин с Сумами. Прямий шлях дорогою мав протяжність 41 кілометр, а, за відсутності мосту, – збільшився вдвічі. Мостом користувалися не лише мешканці Лебединської, але й сусідніх громад, щоб дістатися обласного центру.

Роботи з відбудови мосту проводить сумська мостобудівельна компанія RGM Group. Також до монтажних робіт залучалися спеціалісти-мостовики з “Автомагістралі-Південь”. На сьогодні повністю відновлені мостові конструкції, при чому кілька прогонів та опор збудовані наново. Забетонована розвантажувальна монолітна плита, вкладена рулонна гідроізоляція, забетоновані тротуари. Назабаром дорожники вкладуть на мості другий, фінальний, шар асфальтобетонного покриття, а мостовики, тим часом, завершать монтувати колесовідбійник та перильну огорожу, і міст буде готовий до відновлення руху. Роботи мали завершити до кінця вересня, але несприятливі погодні умови дещо сповільнили фінальний етап робіт.

За інформацією “Укравтодору, це вже четвертий відбудований міст на державних дорогах Сумщини з десяти зруйнованих. Загалом же, включно з місцевими дорогами, під час окупації та бойових дій руйнувань зазнали 15 штучних споруд в області.

З нещодавніх новин з Сумщини на нашому сайті: відкритий рух тимчасовим мостом між Охрикою та Тростянцем, ремонтували місцеву дорогу від Конотопа до Присейм’я, в Конотопському районі відкрито перший відбудований міст в області. ДП “Дороги Сумщини” організовує багато ремонтів місцевих доріг та комунальних вулиць у містах області, зокрема продовжується ремонт 27-кілометрового об’їзду зруйнованого мосту через Сейм на трасі Р-44. А між Охтиркою та Тростянцем біля Климентова військові побудували тимчасовий міст через Ворсклу.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар